Tentokrát jen chvála!!!

publikováno 08.10.2012

LUKA N. J. – SVĚTLÁ N. S. 0:4 (0:1)

Góly: 6. a 51. Křikava, 48. Sobek, 87. Pohnětal

Rozhodčí: Porubka

ČK: 1:0 (81. Boháček)

Sestava SK BM : Vrzáček – Navrátil (Horáček), Boháček, Bratršovský, Trombelli – P.Hintnaus, Kucarov, Hlávka, P.Číhal (Munduch) – Hrdlička, Toman (Kabátek); Sestava Světlá: Adamec – Císař, Pohnětal, Valenta, Dvořák – Čuřík, Sobek (66. Vodička), Rezek, Karel – Křikava, Štros;

Prozatím nejlepší zápas podzimní sezóny Světlé, byl k vidění v Lukách nad Jihlavou. Přitom odjezd v deseti lidech nebyl zrovna zárukou úspěchu. Světlá se potýká s marodkou a pracovní vytížeností, navíc v tentýž den hrál i B tým a dorost. Do základu chyběli ze zadní řady Náděje, Pecha a záložník Jelínek. Jedenáctý byl Sobek, který před tím odehrál zápas za dorost. I tak předvedli svěřenci kouče Kafky, že dokážou i v takové situaci zabrat a vybojovat tři cenné body.

Do zápasu šli Světeláci prostě po hlavě a hned v 6. minutě se po střele Karla, následně z chumlu ve vápně prosadil Křikava 0:1. Poté hosté ještě víc přidali na tempu, získali si převahu a do konce půle domácí nedokázali vyrovnat. Po změně stran pokračovali hosté v tom samém duchu a bylo vidět, že jdou nekompromisně za vítězstvím. Ve 48. minutě předvedli precizní akci. Křikava si sám vyjel do vápna hostů, výborně přihrál pod sebe na Štrose, který střílel na zadní tyč, kde celou akci završil Sobek 0:2! O tři minuty později úřadovala Světlá znovu. Na Sobkův centr do vápna si naběhl Křikava a hlavou s přehledem přehodil gólmana Vrzáčka 0:3. I po tomto okamžiku si hosté vytvářeli další gólové a oku lahodící příležitosti. Za zmínku stojí spolupráce Štrose a Křikavy. Nejprve v 53. minutě vybídl Štros Křikavu, který trefil pouze boční síť brány a posléze mířil nad. V 70. minutě překvapil Vrzáčka Čuřík, když vystřihl efektivní nůžky, ale Křikava se na brankové čáře neprosadil. Světlé začaly síly ubývat a domácí čtvrt hodiny hrozili gólem, ale to byla práce pro Adamce, který si bezchybně poradil. V 87. minutě muselo zaplesat každé fotbalové srdce, když podtrhl skóre hostů Pohnětal. Císař mu nalil za šestnáctku a Pohnětal z první placírkou zakončoval od břevna do kasy 0:4!