Posázavský víkend, přinesl další body!

publikováno 06.05.2013

Světlá A - Ledeč A 4:1 (1:1)

Góly: 32. P. Čuřík, 63. a 81. Křikava, 74. Rezek – 35. Šenk

Rozhodčí: Krejčí

ČK: 0:1 (77. F. Gramer)

Sestava Světlá: Adamec – Císař, valenta, Náděje, Dvořák – Jelínek, Rezek (84. Muzikář), P. Čuřík, Machala (81. Vodička) – Křikava, Štros (88. V. Čuřík). Ledeč: Vavřička – Prchal, Tůma, Pánek, Žemlička – F. Gramer, Klaus, J. Gramer, Příhoda – Martinek, Šenk (74. Kuja).

První půl hodiny derby se hrála vyrovnaná partie obou celků. Domácí přistoupili na nakopávanou bez kombinací, která Ledči vyhovovala. Do vedení se dostala ale Světlá až ve 32. minutě. Když Čuřík, z pozice velkého vápna, nedal umístěnou střelou k tyči Vavřičkovi šanci. V zápětí ale domácí zaváhali na své polovině a podcenili akci Ledečáků. A ti odpověděli gólem Šenka, který si s přehledem proběhl až do vápna a přeloloboval Adamce 1:1! V závěrečné minutě prvního dějství ještě zaplavala před Vavřičkou střela Rezka, ale nikdo ji včas nedorážel. Po výměně stran a vyčinění v kabině, šli domácí do hry s odhodláním nastolit jiný řád. V 52. minutě mířený centr Císaře, Štros sice pěkně zpracoval, ovšem jeho zakončení s ideální pozice šlo nad. Následně Tůma mířil nebezpečně na zadní tyč domácích. Až v 63. minutě po hereckých výkonech Ledče přišel zvrat. Jelínek načechraným zpětným centrem našel ve vápně Křikavu, který zavěšoval pod víko na 2:1. Na druhé straně Adamec reflexivně vyrazil pokus Gramera J. A poté si připsal další asistenci, když na jeho výkop defenziva hostů nestačila a Křikava pohotově uklidil balón za gólmanovi záda 3:1. V 74. minutě Rezek ránou do levého dolního rohu navýšil skóre na 4:1. Tečka zápasu byla červaná karta Gramera F., kterého Štros vyšachoval a poslal se předčasně koupat.