Malé derby skončilo smírem

publikováno 07.05.2013

Světlá B - Ledeč B  2:2 (1:1)

Góly:  Šmíd 2

Průběh:  1:0, 1:1,2:1,2:2

Sestava:   Janota - Vaňkát,Motejl,Kroužek,Petrus - Karel (55. Kořínek),Frolka,Vodička,Čuřík (70. Pirožek) - Šmíd ,Bárta (65. Šemík)

Světlá promrhala jasné utkání. Ačkoli Ledeč nehrála tak neaktivně jako v úterý Lipnice, stejně byli domácí od začátku výrazně lepší a utkání rozhodně měli dotáhnout k vítězství. Jenže stačili dvě nepozornosti za celý zápas v obraně a hostům se dvakrát podařilo srovnat. Od prvních minut se Světlá tlačila před branku. Ztroskotávala však buď na vlastní nemohoucnosti nebo na gólmanovi hostů. Ten je hned několikrát podržel. Když konečně kapituloval před Bártou (po přistrčení od Šmída), rozhodčí gól po dohodě s pomezním neuznal, protože míč údajně přešel brankovou čáru již při předchozím centru. Krátce na to (30. min) se však již podařilo skórovat - Šmíd dorazil do prázdné brány odražený míč - 1:0.  Jenže hosté se dostali ve 40. min snad poprvé do vápna domácích a po rohu se jim podařilo srovnat - 1:1. Po přestávce se utkání vyvíjelo stejně, domácí se tlačili do vápna Ledče, hosté se ojediněle osmělovali přes půlku. Skóre vydrželo až do 60. minuty - to si míč ve vápně zpracoval opět Šmíd a podél gólmana dal na 2:1. Pak se mu ještě jednu tutovku podařilo zazdít (přetažený centr nedokázal hlavou dostat do opuštěné brány). Utkání v poklidu směřovalo k závěru a přišel šok. Vodička u půlky ztratil balón, Petrus vyrazil na protiháče,který ale stihnul posunout na útočníka a ten vymetl Janotovi šibenici - 2:2. Světlá pak opět přikovala Ledeč k vápnu,ale na skóre se již nic nezměnilo.