Z derby nakonec ani bod

publikováno 03.06.2013

Světlá B - Chotěboř B  1:2 (0:2)

Góly:  Šmíd

Průběh:  0:1, 0:2,1:2

Sestava:   Janota - Vaňkát,Motejl(70. Šemík) ,Kroužek(55. Petřík),Vaňásek - Kořínek,Frolka,Karel,Vodička - Šmíd ,Bárta

Hodně podobný průběh s jiným derby utkáním - s Ledčí... Také v tomto utkání byla Světlá po většinu utkání lepší, vytvořila si šance, a taky je zahodila.. Škoda. Hosté měli taky více štěstí - oba jejich góly, zvláště ten druhý, byly spíše náhodné. I toto je podobné s předchozím derby. Ale popořádku. Světlá do utkání nastoupila  zhurta , hned v 5. minutě měl po střele odražené od břevna na hlavě gól Bárta, jenže odkrytou bránu přestřelil. Tentýž hráč v 7. min dostal míč za obranu hostů a utíkal sám na brankáře hostů, jenže zakončení bylo velmi slabé. Pak si vzal slovo Šmíd. Hned dvakrát se sám zjevil před golmanem Chotěboře a v obou případech napodobil Bártu, selhal. Kdyby to v 15. min bylo 3:0, nikdo se nemohl divit.... Jenže hosté se ve 20 min poprvé dostali do vápna domácích a z nenápadné akce se z úhlu podařilo jejich útočníkovi podstřelit Janotu. To se sebevědomím domácích zamávalo a Chotěboř vyrovnala hru.  Navíc přišla druhá rána - Karel na půlce ztratil míč, který okamžitě směřoval na rozběhnutého útočníka hostů, ten byl sice dostižen ještě před vápnem , jenže se pokusil vystřelit. Bohužel si nastřelil vlastní stojnou nohu (!!!) a míč obloukem přeletěl "přikovaného" Janotu. Od té chvile se v podstatě až do konce zápasu hrálo na půlce hostů.

Druhá půle bylo o jednom jediném - snaze Světlé korigovat výsledek. Hosté hrozili z ojedinělých ,ale nebezpečných brejků. Domácí se tlačili čím dál více do vápna. Zahrávali spoustu standardních situací,ale obrana hostů působila pevně. A když se již podařilo zakončit, hostující brankář byl na místě. Nestačil akorát těsně před koncem na střelu Šmída. Tentýž hráč pak mohl v poslední minutě vyrovnat,ale tentokrát měli hosté štěstí. Světlá si za jalovost v koncovce (trvající již několikátý zápas) asi víc nezasloužila.