Derby skončilo dělbou bodů!

publikováno 12.08.2013

Chotěboř - Světlá A 1:1 (1:1)

Góly: 3. Jiří Hlaváček – 10. Machala

Rozhodčí: Švehla

Sestava Chotěboř: Vykoukal – Čáp, R. Odvářka, Hromádka, Jan Hlaváček (75. Koutný) – Dvořák (72. Moravec), Somerauer, Kaplan, Jiří Hlaváček – Hanousek, M. Odvářka; Světlá: Janota – Rezek (65. Vodička), Valenta, Náděje, Dvořák – Čuřík, Pohnětal, Kafka, Machala – Křikava, Štros (90. Muzikář)

První kolo krajského přeboru přineslo derby Chotěboř versus nováček ze Světlé. Divácká kulisa tvořila necelých pět set diváků, ale pro fotbalové fajnšmekry nebyl nabídnut zrovna oku lahodící fotbal. Rozhodnuto bylo už po deseti minutách hry. Světlá nevstoupila do zápasu ideálně, po zmatku v přechodné části si obrana nedokázala poradit a pohotový Hlaváček nedal Janotovi šanci 1:0. Hosté tápali a působili nervózně i přesto v desáté minutě našli odpověď. Valenty křižný centr do lajny, převzal Machala, vytáhl se až do vápna domácích, kde z úhlu utaženou střelou k tyči vrátil Světlou do hry 1:1. Do konce půle domácí i hosté párkrát hrozili ze standardních situací, ale nedokázali toho využít. Druhé dějství pokračovalo ve stejném duchu a přešlo se na nakopávanou. Útok Světlé byl bezzubý, Křikava byl schovaný a čekal na příležitost a Štrose hlídali tři hráči, podržet balón i přes fauly bylo složité. Takže se domácí dostávali do rychlých brejků. V 75. minutě se mohl prosadit vystřídaný Koutný, ale z gólové pozice mířil nad. V zápětí závaru před kasou domácích, využil Machala a zpětným bodlem, zkoušel postřeh Vykoukala, který tečovanou těžkou střelu zneškodnil. Posledních pět minut bylo dramatických. Ale gólmani obou celků podrželi svůj mančaft. Derby tedy skončilo spravedlivou dělbou bodů.