Jemnicko - Světlá A 4:1 (2:0)

Góly: 31., 39., 65. Kříž, 78. Krejča - 86. Křikava

ŽK: 1:2

Sestava Světlá: Zimola - Císař, Valenta, Náděje, Machala - Rezek, Čuřík, Pohnětal, Vodička (68. Dvořák) - Štros (68. Bárta), Křikava. Jemnicko: Kopeček - Novák, Tobolka (82. Nevrkla), Kříž, Kelbler - Tesař, Křivánek, Frechka, Krejča - Kincl, Koutný.

V Jemnici byli Světeláci naposledy, když se padalo z krajského přeboru, nyní tam jeli jako nováčci soutěže a výsledek dopadl tak jako tomu bylo před čtyřmi lety. Účel byl pohlídat si nebezpečného útočníka domácích Kříže, ten o sobě dal vědět hned v první minutě, kdy z trestného kopu těsně minul. Ale ve 31. minutě už se nemýlil a po chybě v přechodné části hostů, procedil gólmana Zimolu 1:0. A o pouhých osm minut déle dostal znova hosty do úzkých. Z nedorozumění v defenzivě vznikla další příležitost pro důrazného Kříže a ten střelou z úhlu k tyči, nastavil poločasový výsledek 2:0. V poslední minutě poločasu ještě nevyužil šanci Štros ve vápně. Hlavní arbitr, absolutně nevnímal dění na hřišti a nereagoval na bezpočet faulů na Světeláky, ale na to se bohužel nemůžou vůbec vymlouvat. Po výměně stran se Světlá zmátořila a začala si vytvářet doslova tutové šance. V 58. minutě zahrozil opět Kříž prudkou střelou vedle tyče. Poté Rezek vymotal tři hráče domácích a dostal se až do vápna, ale jeho střelu Kopeček vyrazil na roh. Nedáš, dostaneš, v zápětí znovu úřadoval Kříž. Když mu Tesař přesně nacentroval na hlavu a Kříž hattrickem završil akci na 3:0. V 71. minutě Nádějeho trestný kop, neproměnil ve vápně osamocený Bárta. Minutu nato si chtěl napravit reputaci, výborně přihrál nabíhajícímu Pohnětalovi, ale ten tutovou šanci zahodil, zakončoval pouze malou domů gólmanovi. V 78. minutě, vyrazil Zimola střelu Kříže, i následnou dorážku Frechta a až na třetí pokus vsítil kapitán Krejča na 4:0. Posléze pak Nádějeho přímí kop, hlavičkoval před gólmanem Čuřík, ale Kopeček balón vyrazil bezpečně do zámezí. V 84. minutě ještě Kelbler fauloval Křikavu na penaltě, když byl sám před gólmanem. A po plejádě neproměněných šancí ukázkovou akcí Světlá trošku zkorigovala výsledek na konečných 4:1. Pohnětal krásně vybídl Křikavu, který křižnou střelou nedal Kopečkovi šanci. Domácí byli v ofenzivní řadě lepší, ale hosté se shodli, že bez bojovného a důrazného Kříže by byli poloviční a Světlá nedokázala proměnit gólovky.