Výborná první půle, ale trestuhodný druhý poločas!

Góly: 1., 24. Křikava, 14., 18. Štros - 48. Šimek, 62., 63. Motyčka

Rozhodčí: Švehla

ŽK: 2:3

Diváci: 350

Sestava Světlá: Janota (67. Zimola) - Císař (60. Vodička), Valenta, Náděje, Dvořák - Rezek, Kafka, Pohnětal, Machala (63. Čuřík) - Štros (87. Bárta), Křikava; Čáslavice-Sádek: Kružík - Lampíř, Bláha, Veselka, Čurda - Barák, Šimek, Kratochvíl, Pokorný - Plichta, Motyčka.

Po prohře ve Stáji si chtěli Světeláci trošku spravit chuť v domácím pouťovém prostředí. Hned v 19. vteřině se ujali vedení. Když Štros připravil gólovku Křikavovi do prázdný 1:0. V zápětí vytáhl Kružík hlavičku Štrose. Pátá minuta přinesla šanci hostům, Janota vyrážel nebezpečnou hlavičku Kratochvíla. Posléze po Machalově rohu se zkoušel prosadit hlavou Valenta, ale Kružík včas zasáhl. Ve 14. minutě se mohla Světlá radovat znova. Po Nádějeho centru se v závaru před brankou orientoval Křikava, jeho pokus hosté na poslední chvíli zarazili, ale Štros dorážel zpětně na 2:0. Poté Kafka ze šestnáctky mířil nad břevno. O minutu později si na Císaře precizní trestný kop naběhl Štros a hlavou nedal Kužíkovi šanci 3:0. Ve 24. minutě udeřili opět domácí. Křikava ze samostatné akce pokořil svatyni hostů na 4:0. A pokoušel se o to i ve 28. minutě, ale z gólové pozice mířil vedle tyčky. To bylo ze strany domácích v první půli všechno. V posledních deseti minutách se začali hosté probouzet a Světlá výrazně polevila. Po výměně stran důrazný Šimek z velkého vápna vymetl šibenici Janotovy kasy 4:1. V 62. minutě Křikava přeloboval branku. A hned nato hosté potrestali laxní hru domácích. Nejprve se Motyčka prosadil z přímého kopu 4:2. Tentýž hráč skóroval i o minutu déle a zadělal tak Světlé na obrovské potíže. Rozhodčí mohl potrestat penaltou oba celky, faulem na Kratochvíla, ale stejně tak i na Kafku, nedělal si zbytečně problémy a správně tak rozhodl na obě strany. V 73. minutě Štros vybídl centrem osamoceného Křikavu, ten hlavou bránu netrefil. Po dalším jeho centru se neprosadil sám před kasou Pohnětal, kdy byl Kružík vyběhlí z branky. V 86. minutě nevyužil další příležitosti tentokrát Kafka. A na druhé straně se předvedl výbornými zákroky Zimola. Takže k velkému štěstí Světlé zůstaly tři důležité body doma. Teď už se jen mohou vytáhnout ve středu na prvním celku z Havlíčkova Brodu!