Góly: 7. Kubát, 26. Provazník, 84. Nechvátal - 29. Křikava, 62. Štros

ŽK: 4:3

Hl. rozhodčí: Tomášek

Diváci: 450

Sestava Světlá: Zimola - Císař, Pohnětal, Náděje, Dvořák - Rezek(88. Valenta), Čuřík, Kafka, Vodička (72. Machala) - Štros (87. Bárta), Křikava. Brod: Kučírek - Bláha, Novotný, Nechvátal, Vařejka - Klusák (90. Štědrý), Kubát (89. Krejdl), Tůma, Hejkal (58.Kavka) - Provazník, Vopršal (82. Vacek).

Početnou diváckou kulisu vytvořilo středeční derby Světlé s Havlíčkovým Brodem. A přítomné publikum může jen posoudit, že hráči Světlé v krajském přeboru mají rozhodně co dělat. Sice jim úvod nevyšel zrovna nejlépe, ale kluci se kousli a začali bojovat. Od počátečního hvizdu se hrálo v rychlém tempu. Hned v 7. minutě se mohli radovat z gólu hosté. Osamocený Kubát svou životní střelou z třiceti metrů otevřel skóre mače 0:1. Po čtvrt hodině hry, vyslal Tůma kolmicí mezi beky Vopršala, jeho koncovka orazítkovala pouze břevno. Ve 26. minutě unikl z brejku Provazník, sám před kasou si poradil a skóroval na 0:2. Světlá ale ihned dokázala odpovědět. Vodička naservíroval centr na Křikavu a ten hlavou vsítil na 1:2. Vstřelený gól dostal Světeláky na koně a soupeře pod tlak. Brod působil nervózním dojmem, přešel na nakopávanou a domácí si získali převahu. Do druhé půle šli kluci vyhecovaní a s tím, že nemají co ztratit. Takže se v 62. minutě zaslouženě dočkali vyrovnání. Stoper Náděje vrátil z voleje rozehrávku hostů. Přesně tak našel nabíhajícího Štrose ve vápně, ten šikovně přehodil gólmana a vypukla obrovská euforie z vybojovaného gólu 2:2! Brodu to nešlo herně, tak se snažili alespoň o vyprovokování důrazného Štrose, který předvedl výborný výkon. Světlá si vytvořila několik gólových příležitostí. Gólman Zimola svými zákroky podržel svůj mančaft, ale v 84. minutě se ke vší smůle radovali opět hosté, když si ve vápně poradil Nechvátal 2:3. Domácí už srovnat nestačili, i když by minimálně remíza byla spravedlivá. I tak je nutno poznamenat, že borci mohli odejít ze hřiště se vztyčenými hlavami, protože výkon proti prvnímu celku byl vynikající. Oproti tomu nás zklamal Brod nejen předvedenou hrou, ale i svým osobitým vystupováním, které není hodné mužstva do divize. Ve Světlé máme zapálené a bojovné hráče a ne žádné M….,  jak podotkl po zápase jeden z hostů.