Bod z venku!

publikováno 03.11.2013 (aktualizováno 05.11.2013)

Pacov - Světlá A 2:2 (1:2)

Góly: 4. Kafka (PK), 25. Křikava - 29. Přibyl, 59. Váňa (PK)

ČK: 0:1 (72. Čuřík)

Sestava Pacov: Basík - Kuran, Vlk, Dolejš, Bártů - Svoboda, Váňa, Stejskal, Papež - Vlach, Přibyl. Světlá: Janota - Náděje, Pohnětal, Valenta, Dvořák - Rezek (82. Karel), Kafka, Čuřík, Machala (64. Vodička) - Štros (87. Císař), Křikava.

Pacov nebyl pro Světlou jednoduchý soupeř. Ale Světlá se trápila v koncovce a domácí své tutovky zužitkovali, hrozili většinou ze standardních situací. Zápas se pro hosty začal vyvíjet dobře, dostali se do vedení hned ve 4. minutě. Rezek vyslal kolmicí Kafku do vápna, kde byl následně nedovoleným zákrokem sražen. A faulovaný Kafka z nařízené penalty otevřel skóre 0:1. V 18. minutě zahrozil z trestného kopu houževnatý Váňa, Janota ale reflexivně ránu vyrazil. Ve 25. minutě Světlá ukázkovou akcí navýšila svou vedoucí pozici. Machala přihrál do ulice na seběhnutého Křikavu, který z první našel Rezka, ten mu zpětně narazil a Křikava z úhlu opěrkou procedil Basíka 0:2. Posléze ale domácí dokázali odpovědět. Váňa dal dlouhý pas na zadní tyč a úplně osamocený Přibyl hlavou snížil na 1:2! Minutu nato mohli domácí vyrovnat. Nebezpečný roh Vlacha se motal ve skrumáži před Janotou, ale domácí šanci zazdili. Ve 43. minutě se vyznamenali sudí. Machaly trestný kop využil Křikava a tečoval ho do kasy, jenže regulérní gól pro údajný ofsajd nebyl uznán, když byl jako poslední hráč domácích na brankové čáře. To byla zlomová situace pro Světlou, za stavu 1:3 by se hrálo trošku jinak. Ale druhou půli se nedařilo. V 59. minutě Machala na lajně trestuhodně ztratil balón a pohotový Váňa se hnal do brejku, když ho ve vápně zarazil Pohnětal, kterému už nic jiného nezbývalo. A Váňa si nařízenou penaltu proměnil 2:2! V 60. minutě Kafka s přehledem vyšachoval beky, ale Basík byl na správném místě. Další nesmysl ze strany sudích byl v následné minutě. Kdy nejprve přhlédli faul na Štrose ve vápně a ani neuznali jasnou ruku domácích ve vápně, tak odražený balón Dvořák dohrával a centroval do vápna na Křikavu, ten ale mířil pouze do břevna.  V 70. minutě tentýž hráč promarnil loženku, když šel sám a dobíhající bek jeho pokus skluzem zneškodnil, kdyby nesóloval a přihrál vedle nabíhajícímu Štrosovi, tak mohl skórovat do prázdný, ale kdyby kdyby. Kdyby takových podobných situací i ze strany jiných hráčů bylo méně, tak Světlá s přehledem vyhraje a nebylo by co řešit. Aby toho nebylo málo, tak v 72. minutě byl za přerušení hry na půlce údajným faulem na kriminál vyloučen Čuřík, když ani neviděl za sebou nabíhajícího hráče. To už bylo moc i na Císaře, který byl vyhoštěn za nadávky ze střídačky. Opravdu okatě zahráli sudí, skoro pokaždé když se dostala Světlá do brejku nebo do vápna, tak byl praporek zdvižen kvůli nesmyslenému ofsajdu nebo faulu. Ale bohužel, Světlá nezahrála až tak dobře, aby si výhru opravdu zasloužila, promarnila šance, takže se nemohou vymlouvat. Tečkou mače bylo to, že rozzuření Světeláci rozkopali dveře od kabin, tedy ne od kabin, ale vstupu do školní haly. Ale sami se to dozvěděli až v autobuse při cestě domů, co provedli, nikdo o žádných dveřích prostě nevěděl, ale musí se to řešit, což je opravdu výsměch. Kdyby se rozhodčí raději věnovali hře a svým výstupům, než aby se rozebíraly nesmysly tohoto typu, tak by byla úroveň krajského přeboru trošku jinde. Takže všichni Světeláci jsou zralí na kriminál! Teď už musí nechat všechny své síly na předehrávce proti Chotěboři a zkusit získat bodíčky.