Góly: 10. Kubát, 80. Vopršal, 85. Nechvátal

ŽK: 1:2

ČK: 1:1 (87. Vopršal – 74. Valenta)

Diváci: 300

Sestava Brod: Rezničenko – Pohnětal, Nechvátal, Novotný, Bláha – Kubát (88. Štědrý), Kuchta (75. Horák) – Míča, Vopršal, Hejkal (78. Vacek) – Provazník. Sestava Světlá: Soukal – Machala, Pecha, Valenta, Pešek – Vaňásek (64. Muzikář), Dvořák, Kafka, Vodička – Štros, Křikava.

Předehrávka Brodu se Světlou přinesla deštivé a chladné počasí, takže diváckou kulisu tvořilo minimálně o polovinu méně diváků.  Světlá jela odehrát první mistrovské utkání v ne zrovna ideální sestavě, ze základu chyběl potrestaný Císař a Čuřík a dále zraněný Rezek s Nádějem. Dalo se předem očekávat, že rozhodčí Světelákům rozhodně nic nepřilepší a že Brod bude dobře připraven po taktické stránce. Do vedení se dostali hned v desáté minutě domácí. Po Kuchtově precizně kopnutém trestňáku se v závaru před kasou prosadil hlavou Kubát 1:0. Po dvaceti minutách hry nehlídaný Vopršal šikovně pronikl do vápna hostů, ale orazítkoval pouze tyč. Světlá ale bojovala a svatyni domácích třikrát po sobě ohrozil Valenta hlavou. Další akce patřila Brodu, Provazník mířil nepřesně. Defenziva domácích fungovala bez větších chyb, útok Světlé byl takticky dobře pohlídaný. Proto se hosté těžko dostávali do ložených šancí, hrozili spíše po standardních situacích. V druhém dějství se několikrát vytáhl nejlepší hráč hostů gólman Soukal. V 53. minutě zneškodnil nebezpečnou střelu Kubáta z velkého vápna. Poradil si i s následnou těžkou tečovanou střelou Hejkala. Poté nastala zlomová situace utkání, kdy měl být vyloučen, po jasné druhé žluté, nejlepší hráč domácích Kubát, ale nestalo se tak. A o dalších deset minut později hlavní arbitr již červenou kartu našel a poslal do sprch podruhé potrestaného Valentu. Posledních patnáct minut patřilo Brodu, protože oslabená Světlá se mohla těžko už dostávat do větších gólových příležitostí. Posléze vytáhl Soukal zakončení Provazníka nad břevno. Ale v 80. minutě Brod úřadoval, autorem gólu byl osamocený Vopršal 2:0. A Nechvátal o pět minut déle přidal pojistný gól 3:0. Výsledek tedy nevypovídá o skvělém výkonu gólmana Soukala. Poslední tečkou derby byla červená karta Vopršala, který zbytečně v přerušené hře srazil ve vápně hostů k zemi Pechu.