Světlá je i pro tentokrát bez bodů!

publikováno 15.04.2014

Jaroměřice - Světlá A 2:1 (1:0)

Góly: 1. Neumann, 50. Matoušek – 84. Machala

Rozhodčí: Nejedlý

Sestava Jaroměřice: Chalupa – Urbánek, Matoušek, Kopeček, Ošmera, Hrobař (90. M. Karásek), Neumann (93. Melán), Novotný, Rygl, Z. Karásek, Křiváýnek (88. Stejskal). Světlá: Soukal – Císař, Valenta, Náděje, Machala - Vodička, Kafka, Čuřík (83. Karel), Dvořák - Štros, Křikava.

Čtvrtý zápas v řadě se Světelákům nevydařil podle představ. Opět je srazil rychlý úvodní gól. V pouhých třiceti vteřinách hrací doby se dostali Jaroměřice do vedení. Po kiksu defenzivy hostů se s klidem a přesností prosadil Neumann 1:0. To už se mu ale znovu nepovedlo o dalších deset minut déle. Křivánek centroval na zadní tyč, ale Neumannova koncovka hlavou šla tentokrát lehce mimo bránu. Po půl hodině hry, místo zakončení, ztratili triviálně hosté na velkém vápně domácích balón a Hrobař se hnal přes celé hřiště až do vápna hostů. Nakonec z této akce vznikla příležitost pro Rygla, jeho nebezpečnou střelu Soukal zneškodnil. Světeláci hodně usnadňovali zápas domácím, pouze jim odevzdávali jednoduché balóny a naservírovali jim spoustu gólových příležitostí. Trápení hostům vůbec neulehčoval ani hlavní arbitr. Další šance přišla ve 38. minutě, Křivánek vyslal z velkého vápna razantní střelu mířenou do šibenice, Soukal se ale vymrštil a zasáhl v pravý okamžik. Minutu před koncem půle se mohl v závaru ve vápně hostů prosadit Rygl, hlavou však mířil nad břevno. Po výměně stran snad poprvé vyzkoušeli hosté gólmana Chalupu, ten ale Machaly střelu přečetl. Následně přidali další gól domácí. Hrobařův roh uklidil úplně osamocený Matoušek placírkou k tyči 2:0. O tři minuty později mohli Jaroměřice opět navýšit skóre. Nejprve se dostal do brejku Rygl, jenže Soukal jeho úmysl vystihl a podařilo se mu vychytat i dorážejícího Neumanna, který tutovou šanci zahodil. V 60. minutě tentýž hráč zazdil další loženku a trefil pouze tyč. Díky neschopnosti domácích dopravit balón do brány se povedlo Světlé v 84. minutě skórovat. Vodičky roh Valenta hlavou šikovně sklepl za penaltu a Machala důraznou střelou nedal Chalupovi šanci 2:1! Najednou byl na place jiný celek, který se snažil utržit alespoň bod. Posledních deset minut včetně nastavení hosté převzali režii a už to vypadalo, že Jaroměřice za plejádu promarněných šancí potrestají. Ale poslední možnost vsítit, Kafka nevyužil.