Rozhodla jediná střela hostů!

publikováno 02.05.2014

Světlá A - Jemnicko 0:1 (0:1)

Góly: 6. Tobolka

Rozhodčí: Machač

Sestava Světlá: Soukal - Machala, Náděje, Pecha, Karel - Dvořák (54. Muzikář), Vodička (75. Bárta), Pešek, Čuřík - Křikava, Štros. Jemnicko: Kopeček - Čurda, Borkovek, Tobolka (78. Axman), Morkus - Tesař, Křivánek, Svoboda (60. Liška, 87. Kopr), Kíncl Z.- Kíncl J., Koutný.

Oslabení Světeláci podlehli doma s Jemnickem. Úvodních pět minut patřilo domácím, vytvořili si hned tři šance, ale již v šesté minutě přišel první a také poslední úder od hostů. Tobolka vyslal z velkého vápna nečekanou utaženou razantní střelu, na kterou Soukal nestačil 0:1. Minutu poté Štros ve vápně přihrál pod sebe Křikavovi a ten z voleje trefil spojnici Kopečkovi brány. Po půl hodině hry se Křikava ocitl ve skrumáži a z otočky pálil do šibenice, ale mrštný gólman hostů Kopeček se vyznamenal a střelu zneškodnil. Hosté byli nebezpeční v rychlých protiútocích a nakopávaných balónech za obranu, ale defenziva domácích pracovala bez větších chyb a tak si hosté nevytvořili žádné další gólové příležitosti. Fotbal to tedy nebyl pohledný ani z jedné strany, Světeláci se trápili a patřilo jim až posledních patnáct minut, kdy vyzkoušeli hrát na tři útočníky. Nejprve v 80. minutě střílel vedle Čuřík. Posléze Machala vybídl Bártu, ten však vysoko přestřelil. A v 86. minutě Čuřík přesně nacentroval na Křikavu, který hlavičkoval na Štrose a po jeho hlavičce opět zazněla pouze spojnice. Takže zápas rozhodla pouze jediná střela hostů.