Napínavé poslední minuty!

publikováno 13.05.2014

FC Čáslavice - Sádek - Světlá A 3:4 (0:2)

Góly: 73. Kalay, 80. Motyčka, 85. Horváth – 20. a 27. Křikava, 60. Štros, 83. Náděje

Rozhodčí: Čamra

ŽK: 2:3

Diváci: 150

Sestava Čáslavice-Sádek: Roudenský – Rygl, Zikmund, Čurda (60. Kacetl), Menčík – Barák, Plichta, Motyčka, Sedláček – Horváth, Kalay. Sestava Světlá: Soukal – Karel, Náděje, Pecha, Dvořák – Čuřík (74. Rezek), Pešek, Machala, Vodička – Štros, Křikava.

Gólové hody byly k vidění zase jako na podzim proti Čáslavicím. Nejprve se ve skrumáži orientoval Kalay a jeho nebezpečnou střelu tečovali hosté nad bránu. A ve 20. minutě již úřadovali Světeláci. Pecha precizně vybídl do ulice Křikavu, který je na tyto situace jako dělaný a s klidem otevřel skóre 0:1. Posléze Štros vybojoval hlavou balón a zatáhl ho po lajně do rohu, odkud našel ve vápně nabíhajícího Křikavu, ten opět s ledovým klidem z voleje nedal Roudenskému šanci 0:2. O minutu později unikl hostům rychlý Horváth, ale zakončoval těsně vedle tyčky. Po výměně stran se dostal do příležitosti Štros, jenže z úhlu trefil opěrkou tyč. V 60. minutě si napravil reputaci, když po asistenci Nádějeho navýšil skóre na 0:3. A v té samé minutě Náděje z rohu našel na zadní tyči znovu Štrose, ten ovšem hlavou odkrytou bránu tentokrát netrefil. V 66. minutě Vodička přihrával zpětně pod sebe a Machaly střelu z velkého vápna Roudenský vyrazil. Třígólové vedení je ale pro Světeláky málo, domácí nehodili flintu do žita, začali bojovat a závěrečných patnáct minut bylo ještě hodně zajímavých. Nejdříve se v 73. minutě po samostatné akci prosadil důrazný a nebezpečný Kalay 1:3. V 80. minutě využil brejku Horvátrh, Soukal jeho střelu vyrazil a Motyčka do prázdné dorazil na těsný rozdíl jedné branky 2:3! Štěstí stálo při hostech, Náděje vyslal nečekanou pumelici minimálně z pětatřiceti metrů, gólman Roudenský se stačil jen ohlednout a už vytahoval balón ze sítě 2:4. Aby toho nebylo málo, tak nařízený trestňák, po teči Křikavy, Horváth proměnil 3:4! Poslední minuty byly napínavé a vyhecované, ale nakonec si hosté tři body odvezli.