Infarktové utkání skončilo třemi body pro Světlou!

publikováno 19.05.2014

Světlá A - Náměšť - Vícenice 5:4 (3:1)

Góly: 18. a 83. Křikava, 33. Náděje (PK), 42. Pešek, 71. Štros – 28. Presl (PK), 63. Buchta, 67. J. Homola, 69. Outrata.

Rozhodčí: Dlouhý

ČK: 1:1 (57. Pecha – 33. Bednář)

Sestava Světlá: Soukal – Karel (70. Vodička), Valenta, Pecha, Naděje (54. Čuřík) – Rezek, Machala (70. Kafka), Pešek, Dvořák – Štros, Křikava. Náměšť-Vícenice: Bednář – Heres, Pernica, Buchta, Rous – J. Homola, Durajka, Presl, M. Homola – Záviška, Rubák (51. Outrata)

Asi těžko mohl někdo očekávat devět gólů, v souboji Světlé proti nyní třetímu celku Náměšti. Ale každý zápas je jiný a tento skončil takovým pouťovým výsledkem a infarktovými stavy přihlížejících. Do první větší příležitosti se dostali hosté v úvodní desetiminutovce. Kdy Buchtovu střelu Soukal vyrazil a z dorážky mířil ten samý aktér těsně nad bránu. Posléze Durajka vybídl centrem Homolu J., ale Soukal jeho pokus zneškodnil. Jako první však úřadovali domácí. Machaly roh se ve skrumáži nejprve po pokusu Valenty a poté po razantní střele Pechy z úhlu, dostal až ke Křikavovi, který dorážkou do prázdné poslal Světlou do vedení 1:0. Jenže ve 28. minutě Valenta ve vápně nešťastně trefil Pechu a byla nařízena diskutabilní penalta za ruku, tu proměnil Presl a mohlo se začínat od nuly. Ve 33. minutě Durajka šikovně přihrál pod sebe a Preslovu střelu Soukal zarazil. V té samé minutě Machala nebezpečnou střelou z dálky těsně minul kasu. Hned poté unikl Křikava do brejku a gólman Bednář ho ve vápně nekompromisně srazil. Takže se i domácí dočkali nejen penalty, ale i červené karty pro Bednáře. V bráně ho zastoupil hráč z pole Záviška a Náděje mu z penalty nedal šanci 2:1. Ve 42. minutě se podařilo domácím navýšit vedení. Náděje přesně posadil roh na hlavu Peška 3:1. I přesto, že čtyři góly jsou v takovém zápase dostatek, tak to co se dělo ve druhém poločase, rozhodně nebylo pro slabší povahy. Nejdříve byl v 57. minutě potrestán po druhé žluté Pecha, takže se hrálo ve vyrovnaném počtu. Domácí totálně vypadli ze hry, hosté ukázali svoji sílu a postupně v krátkém časovém sledu obrátili skóre zápasu. V 63. minutě nejlepší hráč hostů Durajka zpětně našel pod sebou osamoceného Buchtu, který s klidem skóroval na 3:2. V 66. minutě zahodil tutovku Homola M. V následné minutě zachyboval Soukal, když špatně vyrazil balón za sebe a Homola J. ho dorazil hlavou do sítě 3:3. To však nebylo v podání hostů vše. V 69. minutě si připsal další asistenci Durajka, jeho roh proměnil Outrata 3:4! Světeláci se po inkasovaném góle začali probouzet. V 71. minutě vystřídaný Kafka našel ve vápně Štrose a ten poslal Světlou zpátky do hry 4:4. V další minutě po pěkné akci Kafky a Rezka, Křikava mířil nad. Poté unikl opět sám Křikava a Záviška ho faulem na červenou zarazil, ale dvě rudé asi stačily, tak sudího verdikt byl pouze odkop od brány. V 78. minutě vybídl Kafka Křikavu, jenže ten se sám před bránou zbytečně ukvapil a z voleje pálil vedle. Domácí se přece jen dočkali kýženého gólu. V 83. minutě Kafka precizně vyslal Křikavu, který si tentokrát napravil reputaci, přeloboval Závišku a Světlá se mohla opět radovat 5:4. Poslední minuty už si Světeláci pohlídali a tak tři body zůstaly na domácí půdě.