Chotěboř doma bod nebrala, tak si nakonec Světlá odvezla všechny tři!

publikováno 18.08.2014 (aktualizováno 20.08.2014)

Chotěboř - Světlá A 0:1 (0:0)

Góly: 88. Machala

Rozhodčí: Šula

ČK: 1:0 (91. Hanousek)

Sestava Chotěboř: Vykoukal - Čáp, Hromádka, Somerauer Marek, Filipský - Kaplan, Dvořák, Someraurer Martin, Odvářka (67. Koutný) - Hanousek, Bělovský (67. Hlaváček). Světlá: Janota - Císař, Petřík, Petrus, Dvořák - Vodička, Křikava, Čuřík P., Machala - Štros, Čuřík V. (78. Pirožek).

Tak jako tomu bylo předchozí zápas s Čáslavicemi, Světeláci i tentokrát neodjeli do Chotěboře v plném složení. Sestava se opět změnila. Útočnou dvojici vytvořil Čuřík V. se Štrosem, Křikava se posunul do zálohy a Petřík s Petrusem si notovali v rolích stoperů. Nakonec se toto složení vyplatilo a Chotěboř, která nechtěla na domácí půdě brát bod, v závěru opravdu žádný nezískala. Domácí zahájili zápas lépe. Ve třetí minutě Hanousek přihrál pod sebe na Dvořáka, jeho zakončení Janota vyrazil na tyč a Kaplan z dorážky přestřelil. Po půl hodině hry ten samý aktér z pozice sám na gólmana opět minul. Poločas tedy skončil nerozhodně a do druhého dějství šli hosté odhodlaní obhájit alespoň bod. Hned v úvodu druhé půle se Janota vyznamenal, když si ve skrumáži poradil s Filipským, následně i s Odvářkou a balón vytáhl i přes vykloubený palec na roh. Posléze unikl Štros do brejku a likvidačním faulem byl sestřelen. Trestný kop Císaře poskakoval před Vykoukalem, ale hosté se z dorážky mýlili. Po hodině hrací doby Somerauer nabombil břevno. A nastal boj o body, buď a nebo. Oba týmy si vytvořily několik gólových příležitostí, ale štěstí se obrátilo k hostům. V 80. minutě unikl výborný Hanousek, nacentroval na Dvořáka, jenže Janota jeho pokus hlavou zneškodnil. A v 88. minutě přišel úder od Světlé. Machala přečetl hru a z dálky přechytračil vyběhlého Vykoukala 0:1! Na straně hostů vypukla obrovská euforie a v posledních sedmi minutách si obhájili vytouženou výhru.