Světlá nyní zaujímá historické místo v tabulce KP! :-D

Góly: 16. Navrátil – 6. Kafka (PK), 50. a 63. Rezek, 60. Císař, 88. Křikava

Rozhodčí: Sláma

ŽK: 0:0

Diváci: 150

Sestava Luka n. J: Čermák – Navrátil, Boháček, Lapeš, Trombelli (69. Číhal) – Flesar, Horáček, Kucarov, Hrdlička, Vařejka (67. P. Hintnaus) – Mašek (61. M. Hintnaus). Světlá: Janota – Císař, Petrus, Petřík, Dvořák - Rezek, Kafka, Čuřík P., Vodička - Štros (88. Novák), Křikava (87. Čuřík V.).

Světlá tentokrát zavítala na hřiště dalšího nováčka krajského přeboru a to do Luk nad Jihlavou. Naposledy se tyto dva celky utkaly před dvěma lety v 1. A třídě a výsledek skončil jednoznačně 0:4 pro Světeláky. Od té doby se ale sestavy na obou stranách změnily, takže se nedal předpokládat průběh ani výsledek zápasu. Hosté dokázali využít své první příležitosti. V šesté minutě po faulu na Rezka, proměnil Kafka nekompromisně nařízenou penaltu 0:1. Jenže Světeláci se v zápětí nechali vedením ukonejšit a ke slovu se několikrát dostali domácí. Po čtvrt hodině hry Navrátil srovnal skóre. Následně si domácí vytvořili převahu a hrozili především z rychlých brejků, které ale nedokázali i přes zákroky Janoty vytěžit. A tak jako minulý týden se Světeláci dostali do tempa až po výměně stran. Nejprve v 50. minutě indisponovaný Vodička precizně přihrál pod sebe a Rezek poslal Světlou zpátky do vedení 1:2. O deset minut později si Štros zahrál trošku na nedostižného Messiho a musel být přes nedovolený zákrok sražen. K exekuci trestného kopu se postavil Císař a jeho dokonalý pokus si domácí hlavou ztečovali do vlastní brány 1:3. Aby gólů nebylo málo o další tři minuty později Křikava s přehledem vyslal do vápna Rezka, ten naznačil bezmocnému Čermákovi střelu, zasekávačkou ho vyškolil a skóroval do prázdné 1:4! V další minutě po asistenci Kafky se ocitl Křikava sám na gólmana, ale ten jeho záměr vystihl. Dvě minuty před koncem byl faulován před šestnáctkou právě Křikava. Sebejistě si šel k přímému kopu a ukázkově tvrdou přízemní střelou k tyči obstřelil zeď 1:5. Takže i přes děsnou první půli nakonec Světeláci nadělili Lukám bůra a v neděli je čeká těžký soupeř z Jemnicka.