Bratři Křížové úřadovali ve Světlé!

publikováno 09.09.2014

Světlá A - Jemnicko 2:5 (1:2)

Pětibrankový příděl nadělila naposledy Světlá Lukám. Tentokrát se karta obrátila a Jemnicko rovněž bůrem smázlo Světeláky. Přitom úvod utkání byl vyrovnaný a vyšel lépe domácím, ale dál už šlo o proměňování šancí a to rozhodlo. Hned ve třetí minutě se ocitl Kříž J. sám na Novotného, ten ale jeho tvrdou střelu vytáhl na roh. Následně na druhé straně Vodička vrátil výkop hostů, přehodil beky a osamocený Křikava přeloboval gólmana, ale i bránu. Po čtvrt hodině hry se jako první zaradovali domácí. Štros využil odražený balón a z voleje nártem procedil gólmana hostů 1:0. Ve 20. minutě nastala hodně sporná a pro některé i první zlomová situace, kdy byl odpískán údajný faul od Kafky za šestáctkou a Kříž F. z nařízeného přímého kopu srovnal skóre 1:1. Ve 27. minutě Petřík nečekananě zkoušel z dálky postřeh Nováka, jenže ten byl na správném místě, těžký balón vytáhl na břevno a Křikava z první pálil opět nad. O dvě minuty později inkasovali znovu domácí, Kříž J. se z dorážky nemýlil 1:2. Další loženou šanci měl v 36. minutě Křikava, když z pozice sám na gólmana minul. Po výměně stran převzali iniciativu hosté a během tří minut předčasně ukončili zápas. Nejprve se v 53. minutě prosadil Kříž J. 1:3. Hned nato úřadoval jeho bratr a střelou do šibenice nedal Novotnému šanci 1:4. Zbylý čas už se defakto o nic nehrálo, hosté přidali branku a domácí měli ještě pár ofenzivních záchvěvů, ze kterých vzešel jeden gól na zkorigování výsledku. V 73. minutě se vyznamenal Novák, kdy vytěsnil Kafky utaženou střelu nad břevno. V 75. minutě dorazil hattrickem Kříž F. odevzdané Světeláky 1:5. Poté ještě Novák vyrazil na roh přízemní střelu Čuříka V. Tři minuty před koncem předvedli poslední ukázkovou akci domácí. Kafka vybídl Čuříka V., který přesnou přihrávkou našel ve vápně Rezka a ten vsítil na konečných 2:5.