Světlá A - Moravské Budějovice 1:1 (1:0)

Góly: 35. Křikava – 76. Kyzlink (PK)

ŽK: 6:4

Diváci: 200

Sestava Světlá: Janota – Císař, Petřík, Petrus, Dvořák – Rezek, P. Čuřík, Vodička, Křikava – V. Čuřík, Štros. M. Budějovice: Jelínek – Novotný, Šibor, Busta – Pařízek (87. Pokorný), Švanda (70. Kyzlink), Dušek, Svoboda, Procházka – Stehlík, Šplíchal.

Po prohře s Jemnickem si Světeláci chtěli napravit reputaci a získat tři body na domácí půdě proti Budějovicím. V šesté minutě pálil nebezpečně nad kasu Šibor. Poté si už ale domácí vytvořili převahu a takřka půl hodiny nepustili soupeře za půlku. Třicátá minuta přinesla Světlé největší příležitost, Rezek byl faulován ve vápně, jenže nařízenou penaltu Vodička poslal do břevna. Až ve 35. minutě po centru Císaře pokořil svatyni hostů Křikava 1:0. Následně vykopl Janota nebezpečný pokus Šibora. Po výměně stran ale hosté výrazně posílili o dalšího hráče, tím byl samotný zaslepený a nesoudný hlavní arbitr. Sporných i dostatečně nepotrestaných a nesprávně ohodnocených situací bylo mnoho. V 63. minutě hasil šanci hostů Janota. V 76. minutě se ale Budějovice dočkali vyrovnání. Janota (malý černý hráč) fauloval ve vápně a nařízenou penaltu Kyzlink s ledovým klidem proměnil 1:1! Posléze Císař z trestného kopu našel ve vápně Křikavu, ten ale hlavou mířil nad. Minutu před koncem ten samý aktér promarnil další příležitost a následně byl faulem na červenou sražen. Dostatečně vyhecované a z pozice sudích nezvládnuté utkání skončilo tedy dělbou bodů. I přesto, že Světelákům nebylo druhou půli dopřáno se dostat do vápna, tak měli spoustu příležitostí na navýšení skóre, takže největší vina padá samozřejmě na ně. Ve středu se mohou v proměňování šancí předvést v Žirovnici.