Světlá je prozatím venku stoprocentní!

publikováno 18.09.2014

Žirovnice - Světlá A 0:1 (0:0)

Gól: 73. V. Čuřík

Rozhodčí: Kučerík

Sestava Žirovnice: Dvořák – Knotek, Kuš, Staněk, P. Doležal – Vilímek (80. Ondřej Doležal ml.), Vodáček, Čáp, Rozporka – Adamec, T. Houška (73. Pokorný). Světlá: Janota – Dvořák, Petrus, Petřík, Císař – V. Čuřík (88. Novák), Vodička, P. Čuřík, Rezek – Křikava, Štros.

Asi to vypadá, že se Světlé daří vyhrávat především venku, zatím jsou v této pozici stoprocentní, třetí zápas venku a z toho se urodilo devět bodů. Na jaře Světlá vyhrála v Žirovnici jednoznačně 3:0 a samozřejmě i tentokrát chtěli získat tři body. Opět se ale nepolepšili v proměňování šancí a využívání tolika standardních situací. Od počátečního hvizdu byli Světeláci jasně lepším celkem a vytvořili si hned několik vyložených šancí. Hned v páté minutě vyslal Vodička precizní pas na Křikavu, ale Dvořák jeho pokus zneškodnil. V zápětí se zkoušel prosadit Rezek z dvacítky dělovkou mířil nad břevno. Patnáctá minuta přinesla další příležitost, po Vodičkově utaženém centru osamocený Císař z malého vápna houmranem přestřelil. Před odchodem do kabin Dvořák skvělým zákrokem vychytal těžkou střelu Čuříka V. Nakonec i přes obrovský tlak v první půli, Světeláci nedokázali vstřelil branku. Po výměně stran pokračovali hosté ve stejném tempu, měli více ze hry, ale neustále se jim nedařilo prolomit ledy. V 52. minutě se dostali ke slovu domácí, Vílímek přihrál pod sebe na Adamce, ten ale odkrytou bránu netrefil. O deset minut později Císař nacentroval do vápna na Čuříka, jenže gólman domácích se znovu vyznamenal a jeho tvrdou střelu vyrazil. Hned nato zahrozili domácí a v pohotovosti musel být Janota, vytáhl razantní střelu Vilímka, Petrus mu kryl záda a na poslední chvíli vykopl balón z brankové čáry. V 74. minutě se Světeláci přece jen dočkali kýženého gólu. Po asistenci Vodičky, Čuřík V. pohotově bodlem nedal Dvořákovi šanci 0:1! Poté se začali domácí probouzet a hned několikrát se nebezpečně dostali do vápna hostů. V 80. minutě Petřík zarazil Rozporky střelu z velkého vápna a zachránil i jeho druhý pokus. Následně Pokorného hlavička těsně minula tyč. Poslední minuty byly hodně dramatické, nakonec se Světlé podařilo nátlak domácích ubránit a zaslouženě si odvezli další cenné body. Tentokrát stojí za to i pochválit výkon hlavního sudího Kučeríka, který si po celý zápas i u největších provinilců udržoval respekt a právem si vysloužil pochvalu od přítomných diváků i hráčů, což se jen tak nestává. O víkendu zajíždí Světeláci do Třeště, tak mohou prokázat svojí stoprocentnost na venkovní půdě.