Křikava hattrickem zajistil výhru Světlé!

publikováno 22.09.2014

Třešť - Světlá A 2:4 (0:2)

Góly: 70. Gutwald, 85. Lacina – 10., 62., 90. Křikava, 18. P. Čuřík

Rozhodčí: Miller

ČK: 1:0 (38. Trnka)

Sestava Třešť: Zimola (39. Pešta) – Tausch (60. Lacina), Kodys, Procházka, Veselý – Mareš, Sedláček, Trnka, Kozojed – Chalupský, Gutwald (72. Petráš). Světlá: Janota – Dvořák, Petrus, Petřík, Císař – Rezek (79. Valenta) , P. Čuřík, Křikava, Vodička – V. Čuřík (88. Machala), Štros.

Tak se Světlá po roce opět setkala se svým bývalým átřídním soupeřem a tři body, taktéž jako tomu bylo posledně, putovaly do Světlé. Vývoj utkání tentokrát ale výsledku příliš neodpovídá, proti Žirovnici předvedli Světeláci bojovný a atraktivní fotbal a zaslouženě zvítězili. Jenže v Třešti mohli být potrestáni za svůj laxní přístup k zápasu. Hned v první minutě utkání Petřík chybně odkopl balón a Chalupský se hnal sám na Janotu, ale zakončoval pouze vedle tyče. Posléze Císař ukázkově nacentroval za beky domácích, kam si naběhl Křikava a snadně nechal vyniknout gólmana. V zápětí se dostali ke slovu znovu domácí. Trnka přihrávkou pod sebe našel Mareše, ten ale trefil jen tyč. Nedáš, dostaneš a hned dvakrát po sobě. Domácí nedokázali využít šance a lacině do dvacáté minuty inkasovali. Nejdříve v 10. minutě Císaře trestný kop na zadní tyč využil Křikava a otevřel skóre 0:1. O osm minut později úřadoval P. Čuřík, z velkého vápna utaženou střelou, navýšil vedoucí pozici hostů 0:2. Po půl hodině hry Zimola zneškodnil šikovně kopnutý přímý kop Vodičky ke vzdálenější tyči. Ve 36. minutě nezužitkovali další příležitost domácí, když se v závaru ve vápně hostů zkoušeli natřikrát prosadit, ale nakonec poslední pokus Mareše vykopl Dvořák do zámezí. Do konce poločasu mohli ještě dvakrát vsítit Světeláci, nejprve zahodil šanci Rezek a posléze po centru Štrose hlavičkoval hráč domácích do břevna. Druhá půle probíhala nadále ve vyrovnaném tempu. Až v 62. minutě Štros vybídl Křikavu, který z úhlu pohotově skóroval na 0:3. Poté se Světeláci očividně uspokojili se třemi góly a přestali bojovat, ale domácí jejich lhostejný přístup dostatečně nepotrestali, i když náznaky byly a hosté mohli v závěru přijít o body. V 70. minutě Gutwald z tresného kopu procedil zeď i gólmana Janotu 1:3. Pět minut před koncem, po asistenci Štrose, snížil ztrátu domácích Lacina 2:3! Po bezesporu napínavých posledních minutách se ještě stihl prosadit Křikava a z trestného kopu hattrickem uzavřel výsledek utkání 2:4. Na průběh zápasu už se nikdo ptát nebude, protože další důležité body si Světeláci zajistili a zároveň se prokázala jejich stoprocentní bilance z venkovních duelů. Tento víkend se pokusí pokořit na domácí půdě Jaroměřice.