Góly: 7. V. Čuřík, 77. Kafka – 45. Novotný, 50. Rygl

Rozhodčí: Rosický

ŽK: 6:5

Diváci: 400

Sestava Světlá: Janota – Císař (79. Machala), Petrus (56. Valenta), Petřík, Dvořák – Rezek, P. Čuřík, Vodička – Křikava, Štros, V. Čuřík (60. Kafka). Jaroměřice: Rousek – D. Karásek, Matoušek, Křivánek, Kopeček (78. Frühauf) – Stejskal (67. Kalay), Hrobař, Neumann, Novotný – Rygl, Z. Karásek.

Ani v pouťovém nedělním prostředí Světeláci nedokázali doma získat tři body, neustále se jim nedaří proměňovat ložené šance a díky tomu přišli o dva body, které by jim mohly zajistit historickou druhou příčku v tabulce krajského přeboru. Hned v úvodu utkání zblokoval Petřík pokus Neumanna, nato ohrozil kasu domácích skluzem Kopeček. Světelákům se podařilo skórovat již v 7. minutě, odražený balón se ve skrumáži dostal k Vojtovi Čuříkovi, ten pohotově bodlem předvedl Anglii, respektive pěkný gól od břevna 1:0. Vstřelená branka dostala domácí na koně a soupeře pod tlak. Ve 12. minutě Štros ze samostatné akce mířil vedle tyče. V zápětí ten samý aktér vyslal ukázkově Křikavu, který si nejdříve obehrál gólmana, ale pak trestuhodně trefil pouze konstrukci brány. Poté se Světeláci několikrát dostali do sporných nebo mrtvých ofsajdů. Dvě minuty před koncem půle, po Vodičkově trestném kopu, hlavičkoval nebezpečně Křikava, jenže Rousek se štěstím reflexivně vykopl balón z brankové čáry. Domácí nakonec čisté konto do kabin neudrželi a přesně ve 45. minutě zbytečně inkasovali. Křivánkův centr do vápna proměnil hlavou k tyči Novotný 1:1. První půli byli domácí lepším celkem, ale do druhého dějství vstoupili lépe hosté a vytvořili si převahu. V 50. minutě Rygl z brejku a dalšího diskutabilního (ne)ofsajdu dostal hosty do vedení 1:2. V následné minutě mohli Jaroměřice navýšit své vedení, když Křivánek přihrál pod sebe právě na osamoceného Rygla, ten tentokrát kasu lehce minul. V 68. minutě Rezek smolně trefil tyč. Na druhé straně Matoušek vysoko přestřelil a poté se vyznamenal Janota, když vychytal hlavičku Neumanna. V 77. minutě se domácí dočkali vyrovnání. Štros přihrál za velké vápno na Kafku, jeho střelu hosté zarazili a odražený balón Kafka nekompromisně poslal zpět za záda gólmana Rouska 2:2. Světeláci poslední minuty zabrali a hosté očividně chtěli obhájit bod, který jim byl v závěru přece jen souzený.