Góly: 23. Štukhejl, 40. Slavík, 48. Smejkal, 74. Mrázek

Rozhodčí: Pojezdný

ŽK: 0:3

Diváci: 180

Ždírec n. D.: Pometlo – Plíšek, Čalkovský, Kysilko, Votava – Štukhejl, Smejkal, Pátek (78. Fikar), Novotný – Mrázek (83. Malinský), Slavík (62. Klimeš). Světlá: Janota – Císař (59. V. Čuřík), Valenta, Petřík, Dvořák – Rezek, P. Čuřík, Kafka, Vodička (54. Machala) – Křikava, Štros (72. Petrus).

Po sérii čtyř neprohraných zápasech venku Světlá narazila a to na Ždírec. Stejně tak těžký jako soupeř byl i podmáčený terén, takže dostat balón pod kontrolu, byl pro většinu nadlidský úkol. Do prvního gólu bylo utkání dá se říct vyrovnané, jenomže v následném čase se prokázala větší fotbalovost ždíreckého týmu. Hned v osmé minutě trefil Mrázek nechtěným centrem břevno. Ve 24. minutě chybovala defenziva hostů. Mrázek unikl po lajně, přihrál pod sebe do vápna, kde zasahoval Valenta, ale odražený balón stihl Štukhejl z voleje poslat za záda Janoty 1:0. Do konce půle měli Světeláci pár ofenzivních záchvěvů, jenže standardní situace nedokázali využít a domácí ve 40. minutě navýšili svojí vedoucí pozici. Po přetaženém centru Kysilka na zadní tyč, přišla nechytatelná bomba pod břevno od úplně volného Slavíka 2:0. Po výměně stran se ten samý aktér opět ocitl sám v rohu hostů a jeho centr do vápna poskakoval ve shluku před Janotou, až ho nakonec Smejkal dorazil do sítě 3:0. Světeláci se po třetím góle už jen trápili a zjevně čekali na konec utkání. Zato domácí si vytvářeli jednu šanci za druhou, ale prosadil se až v 74. minutě hlavou Mrázek na konečných 4:0. V neděli si mohou Světeláci napravit reputaci na domácí půdě proti Humpolci.