Hodnocení sezony 2015-2016

publikováno 29.06.2016 (aktualizováno 13.07.2016)

Sezonu nelze hodnotit kladně, hlavně vzhledem k výsledku, tj. sestupu z krajského přeboru.

Základní kádr tvořili následující hráči:
Adamec, Karel, Pohnětal, Valenta D., Valenta J., Rezek, Petřík, Muzikář, Vodička, Čuřík, Křikava, Pešek.

Širší kádr tvořili hráči z B týmu či hráči, kteří přišli v průběhu zimy na hostování a nepatřili do základního kádru:
Miřatský, Pospíchal, Dibelka, Sobek, Vaňásek, Novák.
Na poslední dva zápasy se pak vrátil  Kafka ml. a vypomáhal kapitán B týmu Šmíd.

Hodnocení sezony obecně:

Sezonu nelze hodnotit kladně, hlavně vzhledem k výsledku, tj. sestupu z krajského přeboru. Již několikátý rok se potýkáme s generační výměnou a protože rovněž generace přicházející z dorostu byly slabší, je to výměna dosti bolestivá. Nedokážeme se obejít bez hráčů na hostování. V jejich případě je to pak vždy trochu loterie, která ne vždy vychází.  Za poslední rok a půl  se do Světlé buď vrátilo z hostování nebo na něj naopak odešlo celkem 9 hráčů. Přesto měl v některých zápasech trenér Polák problém dát dohromady (stejně jako jeho předchůdce vloni na jaře) 11 bojeschopných hráčů.  Byla v tom rovněž trocha smůly, v jeden čas chybělo také 6 hráčů základní sestavy. Pokud bychom pak srovnali sestavu z úspěšného začátku jara  se sestavou z neúspěšného souboje s Velkým Meziříčím B, našli bychom částečnou odpověď na neúspěch.

V posledních dvou letech postupně končili hráči, kteří poměrně spolehlivě drželi prapor let předchozích –  namátkou Janota, Pecha, Císař, Kafka ml., Bárta či Petrus, to se samozřejmě také muselo projevit.

Trenéru Polákovi se bohužel nepodařilo tým probudit po sérii proher a ve zřejmě klíčovém zápase s Přibyslaví, kdy byl již přítomen v podstatě celý kádr, nedokázal vyhrát a umožnil tím Žirovnici dostat nás do těžko řešitelné situace.

Poslední 2 zápasy pod vedením dočasného dua Bárta-Adamec se hráči semkli a ukázali, že sestup je zcela zbytečný. Dokázali oba těžké zápasy – jeden na půdě pozdějšího vítěze Velké Bíteše (v té době stále bojující o potvrzení svého vítězství celého KP)  a druhý proti v pohodě hrajícím Okřiškům, kteří přijeli bojovat o historické umístění na 3. místě tabulky KP – vyhrát. Ten druhý dokonce o 10 hráčích a bez brankáře. Podařilo se probudit střelce Křikavu a bojovnost hráčů výrazně převyšovala jejich předchozí počínání. Přesto to nestačilo.  Dík určitě patří Mílovi Kafkovi ml., který neodmítl pomoci a výrazně se na nastartování týmu podílel.

Co dále:

Příští sezona nebude vůbec lehká, A třída bude silná, několik týmů se netají ambicemi na postup. Dále je několik týmů, které by určitě chtěly plnit roli černých koní soutěže, takže se dá očekávat minimálně 20 zápasů s velmi kvalitními soupeři.

Hlavní úkol zní stabilizovat se po rozbouřené sezoně a zahájit novou tak, abychom po zimní přestávce, kdy bude daleko více času na přípravu, měli o co hrát. Tedy pokud možno o postup zpět do KP.

Celá příprava na sezonu probíhá trochu narychlo, protože do poslední chvíle nebylo jasné, jakou soutež budeme hrát a tedy v podstatě nemožné přivést nového  trenéra či nějaké posily.

Po zvážení všech okolností rozhodl VV FK, že u týmu zůstane jako hrající trenér čislo II nadále Adamec a jeho doplní navrátilec Kafka st., který bude mít v nově utvořené dvojici poslední slovo při utváření sestavy. Důvodů pro toto řešení je několik, ale hlavními byly znalost prostředí, přeci jen VV jednal v časové tísni, a návaznost na práci Adamce z konce sezony. Toto řešení je zatím platné do konce podzimu a v jeho průběhu se pak bude rozhodovat o dalším vývoji na jarní část a dále.

Pokud jde o nové hráče, v současné době probíhá několik jednání, konkrétní posila v této chvíli není žádná.

VV FK Bohemia Světlá n.S.