18.8.2018

Góly : Dibelka,Vacek,Šmíd

Diváci : 55

Sestava:Vácha-Pirožek,Petrus(70.Tecl),Tvrdý,Burda-Phan cong,Filipský,Krajanský(54.Skalický),Vacek-Šmíd(82.Zatočil),Dibelka(77.Bárta)

Mohutně posílený lipnický tým vstoupil do zápasu nadějně. Rozestavení 5-4-1 a opatrná hra držely hvězdné světelské útočníky na uzdě. Hosté drželi balon na svých kopačkách, na útočné polovině se ho však rychle zmocňovala domácí obrana vedená zkušeným a bezchybným Petrusem. To domácí si v útoku věděli rady. Již v páté minutě se v dobré šanci ocitl Šmíd, avšak přestřelil. Ve 13. minutě se domácí prokombinovali do lipnického vápna a po přhrávce Burdy Dibelka utaženou ranou z rohu vápna překonal Pospíšila.Do velké šance se ve 30 minutě dostal Lukáš Phan cong,při zakončení z malého vápna ale netrefil branku. Do konce poločasu se již nic moc zajímavého nestalo, domácí nezamířili přesně mezi tři tyče a hosté, ač o nic méně fotbaloví, světelskou bránu ani pořádně neohrozili.

Do druhého poločasu vstoupili hosté dvěma střídáními, efekt to však valný nemělo. Již ve 48. minutě lipnická obrana chybnou rozehrávkou vymyslela šanci pro Vacka, jenž se střelou z hranice vápna otřenou o tyčku prosadil. Poté se zřejmě projevila lepší fyzická připravenost domácích a zápas dostal jednostannou podobu. Světelské útoky se valily na lipnickou bránu, hostující dezorientovaná obrana kladla jen slabý odpor. Zasahovat tak musel především skvělý brankář Pospíšil jenž hosty uchránil od debaklu. Když se v 64. minutě prosadil Šmíd, nebylo již co řešit. Lipnická hra se zcela rozpadla a je tak s podivem, že hosté odjeli s pouze tříbrankovým přídělem.