Těsná výhra nad Novou Vsí

publikováno 11.09.2018

Nová Ves - Světlá B  3:4 (0:3)

9.9.2018

Góly : Muzikář,Sobek,Šmíd,Dibelka

Diváci : 110

Sestava:Vácha-Pirožek,Petrus,Burda,Vaňkát-Muzikář,Krajanský(46.Skalický),Filipský,Vacek(68.Phancong)-Šmíd,Sobek(66.Dibelka)

K pikantnímu souboji došlo v Nové Vsi, kam přijelo jen několik kilometrů vzdálené světelské béčko. Většina hráčů Nové Vsi prošla  mládeží ve Světlé a tak o náboj v zápase bylo postaráno. Hned v první minutě se střelou pod břevno prosadil hostující Muzikář. Domácí byli jak opaření a Světlá diktovala tempo hry. Především s Krajanským si Nová Ves nevěděla rady. V 28 minutě se prosadil hlavou Sobek po centru Krajanského z  pravé strany.A bylo to již 0:2. Poté měla Nová Ves několik náznaků šancí, ale buď je zastavil praporek pomezního nebo pozorní stopeři Světlé. Ve 39 minutě přidal hlavou třetí branku Šmíd po centru Vacka.  Do kabin tak Světlá odcházela s pohodlným vedením 0:3.

Stejně jako minulý týden Světlá přestala ve druhém poločase hrát a Nová Ves se dostávala do šancí. V 52. minutě překvapil Závorka centrovaným míčem brankáře Světlé - 1:3. Nová Ves vstřeleným gólem ještě více ožila a během deseti minut srovnala. Nejprve vyplaval na zadní tyči Suchý a před prázdnou brankou měl snadnou práci - 2:3. Poté se střelou z vápna k tyči  trefil Novák a bylo to 3:3. Na nepříznivý vývoj světelští zareagovali dvěma střídáními a povedlo se jim srovnat hru. V 80 minutě po dlouhém autu Pirožka Dibelka obešel stopera a ze strany procedil míč přes brankáře domácích. Závěr zápasu byl nervózní, jak domácí tak hosté dostali několik žlutých karet .Ovšem skóre už se neměnilo a Světlá si tak z vyhroceného derby odvezla všechny tři body.

Více na : http://fotbalunas.cz/zapas/217260/