Výhra v Herálci

publikováno 24.09.2018

Herálec - Světlá B  1:4 (1:1)

22.9.2018

Góly : Dibelka 2x,Šmíd,Krajanský

Diváci : 82

Sestava:Vácha-Vaňkát,Petrus,Tvrdý,Mrkvička-Phancong(68.Hradecký),Krajanský,Filipský,Kozlík-Šmíd,Dibelka

Na zápas o čelo okresního přeboru Světlá odjela v poslepované sestavě.I tak s domácími držela krok a hrál se vyrovnaný fotbal.Do první velké šance se dostal domácí útočník,ale Vácha jeho pokus vyrazil.Ve 36.minutě využil nedorozumění v obraně Světlé Kohout. Světlá poté přidala a vytvořila si několik šancí.Po průniku Krajanského střílel Dibelka z prostoru penalty nad branku.Ve 43.minutě vysunul kolmicí Filipský Dibelku a ten využil špatného postavení brankáře - 1:1.V závěru poločasu šel Šmíd ze strany sám na brankáře ,ale v rozhodující moment si míč ukopl.Ve druhém poločase Herálec přidal a vypracoval si několik šancí.Nejprve Vácha výborně vyrazil hlavičku po rohovém kopu. V 62.minutě zlikvidoval přísnou penaltu po (ne)faulu Petruse.Potvrdilo se otřepané pravidlo nedáš-dostaneš. Kozlík přihrál Šmídovi, který obešel stopera a jeho tvrdou střelu brankář pouze vyrazil před Dibelku,který měl snadnou práci - 1:2.Vácha následně vyrazil skvěle zahraný přímý kop mířící do šibenice.V 75.minutě šel Šmíd sám na branku ,na velkém vápně domácí Ježek zatáhl za záchranou brzdu a šel předčasně do sprch.Po tomto momentu si Herálec žádnou vyloženou šanci nevypracoval.Světlá několik nadějně rozehraných brejků nedotáhla. Uklidňující gól přidal až v 89.minutě Šmíd,kdy technickou střelou levačkou obstřelil brankáře.V nastavení rozehrál Filipský roh na krátko s Hradeckým, který přihrál na vápno Krajanskému.Ten technickou střelou do šibenice upravil na konečných 1:4.