20.10.2018

Gól : Muzikář z pen.

Diváci : 60

Sestava:Vácha-Vaňkát(87.Mrkvička),Petrus(50.Filippi),Čížek,Staněk-Vacek((69.Phancong),Sladkovský(57.Skalický),Filipský,Muzikář-Šmíd,Dibelka

Zápas mezi prvním a třetím týmem okresního přeboru začala aktivněji Světlá. Hned v 1.minutě zblokoval odkop brankáře Šmíd, z úhlu však  trefil pouze tyč. V 5. minutě obešel Šmíd stopera hostů, ale v dobré pozici trefil pouze brankáře. Poté se do další šance dostal opět aktivní Šmíd, opět si ovšem vylámal zuby na Žákovi. Na druhé straně udeřilo z brejku Staré Ransko. Po centru Janáčka se hlavou prosadil F.Dymáček. Přesně umístěnou hlavičkou nedal Váchovi šanci. Ve 22.minutě fauloval obránce Ranska ve vápně Šmída, následnou penaltu proměnil Muzikář. Poté se k několika náznakům dostali jak domácí, tak hosté , vyloženou šanci si ani jeden tým do konce poločasu nevypracoval.Do druhého poločasu vstoupila lépe Světlá, držela balón, ale do gólové šance se nedostala. V 50.minutě se srazil M.Petrus s hostujícím útočníkem a s roztrženým obočím musel střídat. To se okamžitě projevilo a otěže zápasu převzalo Staré Ransko. Především J. Janáček začal ve vzduchu kralovat a posílal spoluhráče do nadějných  příležitostí. Domácím se podařilo srovnat hruokolo 70.minuty a vypracovali si i několik šancí. Po přihrávce Vacka selhal před pozorným Žákem Dibelka. Následně se k tvrdé střele z vápna dostal Filipský, ale i jeho pokus Žák zlikvidoval. O minutu později to zkoušel opět Filipský , tentokrát technicky .Žák jeho pokus dokázal konečky prstů vyrazit nad břevno. Poté dvakrát utekl F.Dymáček, ani jednou ovšem netrefil z dobré pozice branku. V 88.minutě přímý kop z nadějné  pozice poslal nad branku J.Janáček. Poslední šanci rozhodnout zápas měl v 90.minutě Dibelka, z malého vápna, ale trefil pouze na brankové čáře stojícího obránce. Zápas plný šancí tak skončil remízou 1:1.