27.10.2018

Góly : Šmíd,Pirožek

Diváci : 52

Sestava:Vácha-Vaňkát,Petrus,Pecha(83.Lacina).Staněk-Pirožek,Filipský,Skalický(55.Phancong),Vacek(72.Lebeda)-Šmíd(86.Tecl),Dibelka

Do Posázavského derby vstoupila lépe Světlá ,v 5.minutě se uvolnil na pravé straně Dibelka, přihrál Šmídovi,ten ovšem z dobré pozice netrefil branku. Následně se k několika únikům dostala Světlá,všechny ale zastavil praporek pomezního.Domácí se dostali do ojedinělé šance v 25.minutě,kdy na malém vápně hlavičkoval nikým nehlídaný útočník Ledče.Vácha jeho pokus reflexivně vyrazil na roh.Do další šance hostů se dostal Dibelka,z půlky hřiště šel sám na brankáře,při zakončení se unáhlil a vystřelil pouze slabě doprostřed brány. Následně se k sérii rohů dostala Světlá,poslední z nich skončil po střele Vacka na břevně ledečské branky.To bylo v první půli vše,poločas tak skončil za stavu 0:0.V druhém poločase začalo pršet a s přibývajícím časem se terén zhoršoval ,což vyhovovalo spíše domácím,kteří měli  míč častěji na kopačkách.V 68.minutě brankář domácích špatně vykopl,míč zachytil Šmíd a ze 40 metrů jej poslal zkušeně do branky.Domacím se podařilo vyrovnat o 5 minut později,po centru Kuji se na přední tyči prosadil Prchal.V 75.minutě využil nedorozumění domácího brankáře a stopera Pirožek - 1:2. Domácí následně přidali a dostali se k několika standardkám,většinu z nich odvrátil Petrus.Když už to vypadalo ,že si Světlá odveze všechny 3 body ,byl odpískán faul na Prchala,následnou penaltu proměnil Kuja.Derby tak skončilo remízou 2:2.