K prvnímu přípravnému zápasu nastoupilo "A" v Kutné Hoře

publikováno 15.02.2019 (aktualizováno 24.02.2019)

FK Sparta Kutná Hora – FK Bohemia Světlá nad Sázavou 3:1 (2:1)

branky : 26. Kacafírek, 42. Franc, 73. Kulhánek – 11. Pešek

sestava: Novotný- Karel, Valenta J., Pohnětal, Mbemba- Valenta D.- Čermák, Stránský, Krajanský, Pešek – Sobek střídali : Burda, Rezek, Vanásek, Kozlík

Do utkání jsme dobře vstoupili, měli jsme slušné napadání a aktivní pohyb po hřišti. Dařilo se nám neztrácet míče ve středu hřiště a odměnou byl rychlý gól z penalty v 11. minutě po faulu na průbojného Peška. Od 25. minuty jsme více kazili v rozehrávce, což bylo způsobené pomalou prací s míčem a špatným postavením v rozehrávce. V 26. minutě domácí vyrovnali po rychlém protiútoku do zcela otevřené obrany, když Kacafírek uklízel na malém vápně zcela sám centrovaný míč. Naše velká šance při průniku Peška z levé strany skončila pouze nastřeleným břevnem a tak Kutná Hora v závěru poločasu využila svou územní převahu. Po chybě brankáře při rozehrávce se k Francovi odrazila zblokovaná střela a ten se nemýlil 2:1.

I v druhém poločase jsme měli dobou čtvrthodinku, po ní však soupeř začal znovu diktovat tempo hry a v 73. minutě po akci do zcela otevřené obrany využil přečíslení 4na 2. Kulhánek zakončil přetažený centr a upravil na konečných 3:1 .

Hodnocení trenéra: Musím pochválit hráče, kteří sehráli se soupeřem z vyšší soutěže, který je v přípravě podstatně dál skoro vyrovnané utkání. V první půli jsme měli 20 minut a v druhé 15, kdy jsme byli lepším a aktivnějším týmem. Soupeř nás začal přehrávat při naší menší aktivitě a pohyblivosti. Jakmile jsme poctivě nezavírali prostory, projevila se větší kvalita domácích hráčů.