Vítězné derby s Ledčí

publikováno 18.02.2019 (aktualizováno 24.02.2019)

FK Ledeč – FK Bohemia Světlá nad Sázavou 1:2 (0:0)

branky : – D. Valenta, Pešek

sestava: Novotný- Karel (Filippi), Valenta J., Pohnětal (Burda), Mbemba (Vaňásek)- Valenta D.- Sladkovský (Muzikář), Stránský (Rezek), Krajanský, Pešek (Kozlík) – Křikava (Sobek)

Vstup do utkání se nám vůbec nevyvedl. Byli jsme všude druzí, málo důrazní a po zisku míče jsme byli nepřesní a měli mnoho nevynucených chyb. Od 10. minuty jsme zlepšili rozehrávku a zvýšili pohyb hráčů bez míče, díky čemu jsme byli častěji na míči a hrozili zejména po akcích ze stran. Největší šanci první půle mě Pešek, který výborně prošel do pokutového území,ale jeho obstřel na zadní tyč skvěle vytáhl domácí brankář. Náš brankář Kuba Novotný se nenechal zahanbit a zlikvidoval domácím samostatný nájezd, když domácí útočník utekl dvojici našich stoperů.

V druhém poločase jsme měli více ze hry , vytvořili si územní převahu a několik dobrých příležitostí. Po rychlém protiútoku,po míči středem hřiště za obranu,šla dvojice domácích útočníků sama na Novotného a proměnila 1:0. Zvýšili jsme tlak a po zásluze využili jednu ze standardních situací. Roh Stránského hlavou na penaltě rybičkou uklidil k tyči D. Valenta 1:1. Rozhodující gól jsme dali po pěkné rychlé akci středem hřiště, když Krajanského finální přihrávku mezi stopery našel Pešek a po kličce brankáři vstřelil vítěznou branku.

Hodnocení trenéra: Možná i kvůli půlhodinovému zpoždění výkopu jsme nebyli plně koncentrovaní v začátku zápasu. V první půli jsme zbytečně kazili přihrávky, málo komunikovali, a řešení předfinálních situací mohlo být lepší. Druhá půle byla od hráčů vzhledem k začátku přípravy kvalitně odehraná. Dobře jsme odbránili soupeřovi standardní situaci, ale z množství našich využili pouze jednu. Škoda, že jsme nevyužili šancí a neodskočili soupeři na větší brankový rozdíl. Jako trenéra mě těší snaha hráčů zlomit nepříznivý výsledek. Super bylo dnes  i to, že jsme odehráli zápas s 18 hráči.