B tým první jarní zápas zvládl,v derby porazil Dolní Město

publikováno 25.03.2019 (aktualizováno 26.03.2019)

Světlá B - Dolní Město  4:1 (3:0)

23.3.2019

Góly : 2xŠmíd,Dibelka,vlastní

Diváci : 100

Sestava:Vácha-Pirožek(25.Vacek),Petrus,Burda(67.Vaňkát),Muzikář(62.Phancong)-Kozlík,Krajanský(46.Skalický),Filipský,Hradecký-Šmíd,Dibelka

Světlá hned od první minuty potvrzovala roli předzápasového favorita. Během prvních 10 minut se dvakrát na pravé straně uvolnil Šmíd,předložil míč Dibelkovi,který ovšem ani jednou pořádně nezakončil.V 11.minutě identickou situaci zakončil vlastním gólem z malého vápna Mišta .Světlá nadále držela otěže zápasu pevně ve svých rukou, žádnou ze šancí ale neproměnila.Krajanského střelu z hranice vápna dokázal Venc vyrazit ,obdobně dopadl i přímý kop Vacka z levé strany. Další velkou šanci měl Dibelka po rohovém kopu,z malého vápna napálil pouze brankáře. Hosté si v prvním poločase žádnou vyloženou šanci nevypracovali. Se všemi náznaky si pozorná obrana Světlé bez problémů poradila.Ve 40.minutě si vyměnil na pravé straně Hradecký míč s Dibelkou a druhý jmenovaný jej předložil na malé vápno Šmídovi,který měl snadnou práci - 2:0. O 4 minuty později se dostal do samostatného úniku Šmíd a tváří v tvář brankáři si věděl rady - 3:0. Do kabin se tak odcházelo za jasného stavu 3:0 pro domácí tým.

Začátek druhé půle se odehrával především ve středu hřiště.Za zmínku stojí přímý kop Dibelky,který Venc dokázal vyrazit na tyč, následnou dorážku poslal Muzikář nad branku.Ve středu hřiště několikrát prokázal výborný přehled ve hře Míla Kozlík,do vyložené šance se ovšem Dolní Město nedostalo.Buď je zastavil praporek pomezního nebo chyběla kvalita ve finální fazi.Po autu domácích se skvěle uvolnil Šmíd ,zakončil však pouze do brankáře Vence.Další šanci měl domácí Teodor Kozlík,z dobré pozice vystřelil pouze vedle branky.V 88.minutě potrestal špatný odkopl Váchy Kozlík M. Téměř z poloviny hřiště nedal vracejícímu se brankáři domácích šanci - 3:1.Posledni branka zápasu padla v 90.minutě. Centrovaný míč Dibelky téměř od rohového praporku překvapil Vence a skončil v brance - 4:1 . Domácí tak okresní derby v pohodě zvládli a udrželi druhé místo v tabulce.

Více na : https://fotbalunas.cz/zapas/247451/

Fotogalerie:https://patrikmariodol.rajce.idnes.cz/98.SVETLA_NAD_SAZAVOU.ZAPAS.BECKO.-.DOLNI_MESTO.23.3.2019