Posázavskému derby ve Světlé dominoval rozhodčí

publikováno 30.08.2010 (aktualizováno 17.09.2010)

Posázavskému derby ve Světlé dominoval rozhodčí

Světlá nad Sázavou – Ledeč nad Sázavou 2:1(0:0)

Sestava Světlá: Koudelka – Císař, Čáslavský, Náděje, Dvořák – Rezek, Pohnětal, Valenta (80. Frolka), Závorka (Bárta)– Štros (62. Karel), Křikava

Branky: 71. Rezek, 79. Křikava, 90. Pešek
Rozhodčí: hl. Krejčí

Diváků: „350“ (bez dětí a žen)

První poločas odpovídal typickému vyrovnanému a vyhecovanému derby s nervozním zakončením. Dvacátá osmá minuta přinesla hostům gólovou šanci, když se útočník protáhl kolem domácích beků a Koudelka jí vynikajícím zákrokem zneškodnil. Hosté šli do zápasu s taktikou vykartovat Štrose, který na to doplatil ve 29. minutě žlutou kartou. Rozhodčí vůbec nereagoval na několik faulu na Štrose a ne jen na něj,  pouze naznačil, že to nic nebylo (viz. loket do hlavy, břicha, atd.)a ukázal na pokračování hry. To neunesl ve 32. minutě kapitán domácím Císař, rozhodčího nazval čím si… a ten ho rovněž potrestal žlutou kartou. Dobrými zákroky se mohl pochlubit i hostující golman. Nejprve vyrazil střelu Křikavy na roh a následně zneškodnil „volejovou dělovku“ Závorky z velkého vápna. V závěru poločasu si Světlá vypracovala několik rohů z nichž nevzešel žádný gól.                                                                                                                                                                                       Po výměně stran byl prvních patnáct minut tlak spíše ze strany hostujících, ale obrana domácích ve složení Císař, Čáslavský, Náděje a Dvořák pracovala bezchybně a všechny šance hostů potlačila, pouze v 65. minutě hosté z trestného kopu nastřelili břevno. V 62. minutě došlo na straně domácích ke střídání Štrose, který po žluté kartě musel předčasně opustit hřiště. Následovalo pár minut hrobového ticha na place i v hledišti, to rozbouřil až v 71. minutě faul hostujícího Gehera a trestného kopu se výborně ujal Náděje, který prudkou střelou našel Rezka a ten hlavou umístil míč pod břevno 1:0! Další výborný zákrok ze strany hostujícího golmana Vitisky byl v 74. minutě, kdy vyrazil střelu Valenty na roh a následně si poradil se střelou Pohněvala z velkého vápna. Pouze Křikava si s ním v 79. minutě po centru Valenty poradil, ukázkovou kličkou ho obešel a skótoval na 2:0. Světlá se v závěru zápasu pořádně zapotila, když v 90. minutě podcenil centr Příhody Koudelka a Pešek hlavou zakončil 2:1! Diváci kteří odcházeli zůstali v pozoru, v  91. následoval chybný faul Rezka a hosté si vytvořili šanci z trestného kopu, ze kterého míč putoval na roh a tím přidal Světlé další potíže, ale ke štěstí domácích se šance neproměnila. A Světlá se mohla po závěrečném hvizdu radovat z 19. zápasu bez prohry!

Diváci i trenér František Polák se shodli s pochvalou dobře pracujících stoperů Čáslavského a Nádějeho. „Musím to zaklepat, ale Čáslavský i Náděje si zatím na postech stoperů vyhovují a pracují bezchybně. I Císařovi svědčí post pravého beka a rovněž si zaslouží pochvalu. Jirka Valenta potvrdil po minulém zápase dobrý výkon,“ pochvaloval Polák. „Výhru si zasloužíte, byli jste lepší,“ řekl po zápase trenér hostů Kouba, který musel unést prohru a vrátit se do Ledče bez bodů.

Všichni borci z kádru včetně trenéra a realizačního týmu děkují divákům za dobrou atmosféru a zvou je na další mistrovské utkání v neděli 5.9. do Pohledu, kde budou kluci bojovat o dvacátý zápas bez prohry!

http://www.youtube.com/watch?v=XlMfV7A3V00 :-):-)

Obrázky k článku