Sestava Světlá: Koudelka – Císař, Čáslavský (84. Karel), Náděje, Dvořák – Rezek, Pohnětal, Valenta, Závorka - Křikava, Štros (86. Bárta)
Góly: 5. a 43. Říha, 38. Janďourek – 21. Křikava, 59. Císař, 73. Rezek
Rozhodčí: Nejedlý
ŽK: 0:2
Diváci: 130

Od začátku zápasu bylo jasné, že to hosté jako zvaný favorit, nebudou mít na pohledském hřišti jednoduché. Hned v 5. minutě po házeném autu, následném centru zprava a prodloužení hlavou, udeřil nečekaně nůžkami domácí Říha 1:0. Světlá mohla v 15. minutě vyrovnat. Rezkovu střelu stačil gólman vyrazit na roh, kterého se ujal Závorka a Křikava zvoleje pálil do brány, ale pro údajný předchozí faul nebyl gól uznán. Vyrovnání se hosté dočkali až ve 21. minutě, z faulu na Křikavu následoval výborně kopnutý trestný kop od Císaře a Křikava(Valenta) hlavou dorazil. Domácí však byli aktivnější ve 38. minutě (chyba na pravé obraně hostů), vykopl Doležal míč do vzduchu na Koudelku, ten ho neudržel a Janďurek bez práce dorazil na 2:1. Světeláci byli jako tělo bez duše, bojovnosti a chuti srovnat, to se potvrdilo ve 43. minutě, po rohu zvýšil stav na 3:1 opět domácí Říhá.
  Do druhé půle, po domluvě trenéra Poláka, šla Světlá jako vyměněná. Po hodině hry si vytvářela šance a měla chuť opět srovnat! Křikava z úhlu trefil tyč, hned nato v 59. minutě, po faulu na Závorku se trestného kopu opět výtečně ujal Císař, střílel přímo na bránu a Růžičkovi míč vypadl 3:2. Světlá nasadila tempo, v 73. minutě vybojoval Křikava míč z rohu hřiště a perfektně ho nalil za malé vápno Rezkovi, který se nemýlil a levačkou po zemi srovnal na 3:3! Dvanáct minut do konce a pro diváky i trenéry nastalo drama, když domácí Slanař šel sám na Koudelku, ale na štěstí ze strany hostů míč překopl. Mladý rozhodčí Nejedlý nechával spíše volnější hru plnou faulů (karty pouze 2 pro hosty, nikoliv pro domácí). Ukázka byla tři minuty do konce, kdy střídající Karel byl ve vápně faulován a následná penalta nebyla odpískána! Domácí si ještě v posledních dvou minutách vytvořili trestný kop, ale neproměnili. Derby tak skončilo spravedlivě po jednom bodu na obě strany.