Pribiňáci odjeli domů bez bodu!

publikováno 13.09.2010 (aktualizováno 15.09.2010)

SVĚTLÁ – PŘIBYSLAV 2:1 (2:0)

Sestava Světlá: Koudelka – Císař, Čáslavský (75. Šmíd), Náděje, Dvořák – Rezek (79. Bárta), Pohnětal, Valenta, Závorka - Křikava, Štros (89. Šimek)
Góly: 3. Křikava, 21. Závorka – 59. Krčál

Světlá šla do zápasu s cílem vyhrát a navázat na předešlé vítězství před domácím publikem. Přibyslav by se podle kouče Křepinského spokojila s bodem.

Úvod do mače nastolil v 5. minutě prudký centr Rezka, který směřoval na Křikavu a ten ho hlavou poslal od břevna do brány 1:0. Hosté ale nic nevzdávali, vytvořili si hned několik gólových brejků. První byl v 11. minutě, mladý dorostenec Škácha se dostal přes beky, ale Koudelka si s ním poradil a uklidil míč bezpečně na roh. Ve 21. minutě bodovali opět domácí. Závorka v pozici přibližně tři metry za velkým vápnem vyzkoušel gólmana Prchala a vyplatilo se, míč zaplaval přímo do pravé šibenice a gólman už na něj nestačil 2:0. Další gólové šance mladíků Škáchy a Vopršala (ještě nezkušení dorostenci) směřovaly pouze od Koudelky na roh.

Po výměně stran sílil tlak spíše ze strany hostů. V 56. minutě šel Vopršal opět sám na Koudelku, ale ten jeho střelu zneškodnil. Prosadil se až v 59. minutě Krčál, když jednoduše unikl přes beky, ukázkovou kličkou obehrál Koudelku a vsítil na 2:1. A zápas začal být na obě strany neuvěřitelně napínavý z hlediska šancí i žlutých karet. V 63. minutě propadl balon Koudelkovi, ale naštěstí domácích ho včas chytil a následoval brejk domácích. V 75. minutě unikl Štros po lajně a jeho střela z úhlu velkého vápna těsně minula tyčku. V 80. minutě zamrazilo v zádech domácím divákům. Vopršal šel sám na bránu a ve vápně se střetnul s Nádějem, rozhodčí odpískal a vyndal žlutou kartu, ta ale směřovala Vopršalovi za herecký výkon. Do konce zápasu měla hra náboj, ale po neuvěřitelně dlouhých dvou minutách nastavení, směřovaly tři body na stranu domácích.

Obrázky k článku