Prohra ve Veselém Žďáru

publikováno 20.09.2010 (aktualizováno 26.09.2010)

Veselý Žďár - Světlá B 4:2 (3:0)

Góly: Endrle,Hradecký

Sestava:  Kozelka (60.Křikava) - Vaňkát,Motejl,Kroužek,Kastl - Petřík,Bezstarosta,Bárta (1.Endrle),Hradecký - Šemík Martin, Šemík Marek

Průběh:  1:0,2:0,3:0,3:1,4:1,4:2

Díky marodce, pracovnímu vytížení a zároveň souběžně hraným zápasům dorostu i A-teamu odjel B-team do Veselého Ždáru s torzem úspěšné sestavy z minulého kola. Změna nastala na 5 postech a těsně před utkáním musel pro zranění odstoupit i Bárta. I tak se ve Žďáru prohrát prostě nemělo. V poli to bylo víceméně vyrovnané, opticky se zdálo, že Světlá má převahu, nicméně za celý první poločas netrefila bránu, navíc se nedá říct, že by sprška střel chodila mimo....Bylo to takové bezzubé hraní po vápno. Domácí vstřelili první gól po centru z skoro z poloviny hřiště, který spadl na hlavu vysokého domácího útočníka a ten zády k bráně přeloboval Kozelku. Hosté se snažili přitlačit ,ale v obraně opět chybovali. Do poločasu domácí pohodlně zvýšili po chybách obrany i brankáře až na 3:0. Druhý poločas začal obrovskou šancí Martina Šemíka, kterému vrátil míč hlavou na malé vápno druhý Šemík, Marek. Pak se však zbytečně nechal vyloučit Kastl a zdálo se být vše ztraceno. Hosté ale začali bojovat a karta utkání se zvolna obracela. Nejdříve rozhodčí (asi správně) neuznal gól Martinovi Šemíkovi - do prázdné branky doklepával pravděpodobně z ofsajdového postavení. Po chvíli však již dorážka Hradeckého gólem skončila. Světlá hrála vabank a to se na hře projevovalo. Domácí chodili do brejků do otevřené obrany a jen díky Křikavovi v brance (střídal zraněného Kozelku), nenarostlo skóre podobně jako v Leštině. Domácí však přesto jeden gól ještě přidali . Na druhé straně stálo při domácích několikrát také štěstí, ale v 80. protrhl smůlu Endrle. Pak ještě několik zajímavých centrů a střel skončilo na domácí "domobraně" a zápas v poklidu dospěl do konce.  Je třeba napsat, že sice chybělo 6 hráčů, na druhé straně to podle jmen neměl být odevzdaný soubor. A až do vyloučení Kastla - paradoxně - to odevzdané bylo.