"Oveska" zdolala Jeníkov

publikováno 25.09.2010 (aktualizováno 29.09.2010)

Světlá B - Golčův Jeníkov  4:1 (1:1)

Góly: Šemík Marek 3, Petřík

Sestava:  Kozelka - Vaňkát,Motejl,Hradecký,Čapek - Frolka,Polák (75. Šemík Martin),Bezstarosta,Jelínek - Bárta(25. Endrle 55. Petřík),Šemík Marek

Průběh:  1:0,1:1,2:1,3:1,4:1

Soupeř zlobil jen v úvodu utkání, kdy se jim rychle po obdrženém gólu podařilo vyrovnat, po přestávce pak odpadli definitivně. Utkání pro Světlou nemohlo začít lépe , již v 5. minutě si na cetr pěkný centry Bezstarosty naběhl Marek Šemík a hlavou zavěsil. Jenže uběhlo pár minut a objevilo se typické okénko v zadních řadách Světlé (nutno uznat,že tentokrát ojedinělé) a hosté srovnali. Po gólu pak dokonce pár minut na hřišti vévodili. Ve 20. minutě nastřelil Bárta tyč (nicméně si při tom obnovil zranění a musel střídat)  a následovalo několik po sobě jdoucích rohů, při kterých se v nebezpečných hlavičkách objevoval především s chutí hrající Marek Šemík. Do konce poločasu byl obrázek zápasu jednoduchý - domácí tlačili, kombinacema se dostávali až do vápna,ale vyložené šance neměli, hosté spoléhali na brejky , ale ty většinou nebezpečné také nebyly, takže se do kabin se šlo za stavu 1:1.  Krátce po přestávce zkompletoval během 5 minut Marek Šemík hattrick a nebylo co řešit. Do konce utkání prakticky existovalo jen jedno mužstvo, domácí. Hosté se snažili, ale síly ani um na zvrat neměli. V 80. minutě přidal 4. gól chytrým lobem (zmatený gólman hostů byl nesmyslně daleko z brány) z dálky Petřík... Navrch  pak přišla penalta . Faul na Marka Šemíka měl potrestat Martin Šemík (další člen party z Ovesné Lhoty - společně s Petříkem, Markem Šemíkem a Kozelkou). Jenže se mu rozklepala kolena a trestuhodně zahodil. Výsledek tak zůstal ,vzhledem k průběhu zápasu, pro hosty přijatelný. Velkým kladem pro Světlou je mimo zasloužených "pouťových" 3 bodů také vydařený debut teprve 17-letého Jelínka a probuzení střelce Marka Šemíka.