Křikava s Pohnětalem spasili Světlou!

publikováno 28.09.2010 (aktualizováno 29.09.2010)

Světlá - Havlíčkova Borová 4:3 (2:2)

Góly: 5., 34. a 61. Křikava, 81. Pohnětal, - 17. Hošák, 37. Janáček, 88. Frühbauer
ŽK: 2:2 , Rozhodčí: Kuchyňa
Sestava Světlá: Janota – Císař, Šmíd, Valenta, Dvořák – Karel, Rezek(89. Čáslavský), Pohnětal, Závorka (80. Jelínek) – Štros (85. Petřík), Křikava

Do pouťového zápasu šli hosté z Borové, pouze s tím, že mohou překvapit. V sestavě jim chyběl bývalý světelský hráč Tomáš Blažek, který se těšil a nakonec onemocněl. Domácím pokazilo tradiční diváckou atmosféru počasí a hrálo se na těžkém terénu. Do úvodu zápasu vstoupila lépe Světlá. V 5. minutě dal perfektní balón za obranu Závorka, tam na něj čekal nabuzený Křikava. Obešel si ukázkovou kličkou stopera a poslal balón pod ruce gólmana Veselého 1:0. Další akci domácích založil Karel v 10. minutě, ale Pohnětal (Pohněval :-))vystřelil pouze do náruče gólmana. Hosté prahli po vyrovnání a v 15. minutě měli první šanci, obrana zaspala, ale střela šla pouze na Janotu. Vyrovnávacího gólu se dočkali až v 17. minutě. Po rohu se patou za sebe trefil Hošák. Minutu poté si Blažkův bratr s přehledem prošel obranu, ale jeho střela z malého vápna mířila opět na Janotu. Ve 20. minutě se ocitl sám před gólmanem hostů Pohnětal, ale míč od něj putoval vysoko nad bránu. Další obrovská šance domácích byla ve 28. minutě. Po akci Štrose a Pohnětala na jeden dotek, se před gólmanem ocitl opět Pohnětal a náhral na obsazeného Křikavu. Vedoucí gól domácích přišel ve 34. minutě, Císař poslal výborný balón na Štrose. Ten si s gólmanem poradil a z úhlu umístil míč k levé tyči, tam číhal Křikava a stačil střelu na brankové čáře ještě škrnout 2:1. Po zmatku a nedorozumění v obraně, se ve 37. minutě dočkala Borová znovu vyrovnávacího gólu. Chyby začaly už od vhazovaného autu, domácí špatně obsadili hráče a následoval centr, obránci se nedomluvili a Šmíd balón pouze prodloužil za sebe, kde byl připravený Dvořák a za ním Janáček, který bez větší práce vsítil na 2:2. Dvě minuty před koncem poločasu, mohl po Císařově vynikajícím centru na pravou tyč, skórovat Šmíd, položil se do střely a věnoval hostům aut.
  Po výměně stran slavil svůj další hattrick Křikava, kdy se po faulu na Rezka v 61. minutě, dobře ujal trestného kopu a zvýšil stav na 3:2. Gólu se konečně dočkal i smolný, ale jinak výborně hrající Pohnětal. V 81. minutě Císař vystřelil a gólman Veselý vyrazil míč na Pohnětala před velké vápno a ten se nemýlil 4:2. Poslední šanci domácích měl v 83. minutě Křikava z nalitého centru Císaře, poslal míč od břevna do autu. Hosté bojovali do konce zápasu a v 88. minutě mířil střílený roh na Janotu a ten ho vyboxoval přímo do brány 4:3. A začal boj o body. V poslední minutě nastavení unikl sám Blažek, ale pro štěstí domácích ho zradil terén, uklouzl a mířil jen do autu. A Světlá se může radovat z úžasného počtu 23. neprohraných zápasech v kuse!

Obrázky k článku