Zlatá remíza v Dobroníně

publikováno 05.10.2010 (aktualizováno 07.10.2010)

Dobronín – Světlá 1:1 (0:0)

Góly: 69. Záškoda – 80. Čáslavský

Rozhodčí: Tomášek

ČK: 0:1 (90. Rezek)

Sestava Světlá: Koudelka – Císař (46. Jelínek), Čáslavský, Valenta, Dvořák – Karel, Pohnětal, Rezek, Závorka (84. Petřík) – Štros, Křikava

Špatné počasí, vývoj hry i konečná remíza, se v Dobroníně opakovala jako v předchozí sezóně. Hosté vstoupili do úvodu zápasu pěknou akcí. Pohnětal na jeden dotek vyslal Karla, ten z úhlu centrem našel Štrose, který byl poté faulován, ale Křikava trestný kop neproměnil. Následovaly dva brejky ze strany domácích, které Koudelka s přehledem zneškodnil. Ve 24. minutě po přesné přihrávce Karla za velké vápno, Rezek přímím nártem trefil břevno. Domácí  hrozili znovu ve 27.minutě opět z brejku, ale konečná fáze akce skončila skluzem a doputovala od hostů pouze na roh. Poslední šanci do konce poločasu měli hosté, Pohnětal centroval na Křikavu, dobře chytající domácí gólman si s ním poradil.

Začátek druhého poločasu patřil spíše domácím, kombinacemi na jeden dotek si vytvářeli spoustu brejků a Koudelka měl tak dost práce. V 55. minutě se opět ukázala Světlá, Jelínek nalil Rezkovi na centr, který doputoval za malé vápno Křikavovi na hlavu, ten těsně minul. A pět minut nato se mýlil čárový rozhodčí. Když se z centru Křikava netrefil hlavou, gólman míč vyrazil před velké vápno, tam naběhl Štros a dorazil do brány a až poté co se hosté radovali, zvedl pomezní praporek na znamení ofsajdu. Ve vypětí na obou stránách, byly vidět tvrdé fauly a hlavní rozhodčí tak byl nucen rozehrát kartový mariáš. V 69. minutě z brejku kombinací na jeden dotek a následném centru na hlavou zakončujícího Záškodu, se dostali domácí do vedení 1:0. Až po inkasovaném gólu se hosté opět probrali, začali bojovat a rozjížděli jednu akci za druhou. Obrovskou gólovou šanci zápasu měla Světlá v 76. minutě. Po přesné přihrávce Čáslavského vyslal Závorka Štrose samotného na gólmana a ten smolně napálil pouze tyč. Další mýlka tentokrát pomezního i hlavního rozhodčího nastala v 79. minutě. Domácí obránce ve vápně srazil viditelnou rukou míč na roh, všichni krom rozhodčích ji viděli a penalta nebyla odpískána. Pravda se ale nakonec prokázala, z následného rohu Závorky se prosadil stoper Čáslavský 1:1. V 86. minutě se znovu zablýskl Koudelka, kdy vynikajícím zákrokem překazil domácím šanci. A hned nato po červené kartě Rezka, který stáhl za dres(nuceně) před velkým vápnem samostatně útočícího hráče domácích, vychytal Koudelka trestný kop.

Obrázky k článku