Jako noc a den

publikováno 09.10.2010 (aktualizováno 15.10.2010)

Světlá B - Mírovka  4:2 (2:0)

Góly: Polák 2,Šemík Marek ,Frolka

Sestava:  Kozelka - Halama,Motejl,Hradecký,Kroužek - Vaňkát (75. Pospíchal), Frolka,Dvořák,Jelínek (55. Petřík)- Polák,Šemík Marek (88. Bárta)

Průběh:  1:0,2:0,3:0,4:0,4:1,4:2

Světlá pokračuje ve výkonech "noc a den", podle toho jestli hraje venku či doma. Tentokrát se navíc povedl tah se zařazením "Bolta" Poláka do útoku.Soupeř si s ním nevěděl rady a nechybělo mnoho a mohl si za poločas připsat hattrick. Ale popořádku. Mírovka zklamala.Přijela jako celek z čela tabulky, ale nebyla lepší než minule Jeníkov. Světlá naopak hodila za hlavu "výlet do Lučice" a po prvních minutách oťukávání převzala otěže zápasu. Ve 20. minutě se poprvé nádherně prosadil Polák. Na levé straně velkého vápna poslal zasekávačkou beka na párek a vzápětí poslal lehkým obloučkem míč do šibenice . O pár minut později  se opět Polák dostal k míči kousek za vápnem a sám proti obránci nezkoušel žádný rychlostní souboj,ale prostě se levačkou opřel do míče a ten skončil přesně u tyčky bezmocného gólmana hostí. Světlá byla nadále lepší,ale několik nadějných útoků nedotáhla do úspěšného konce. Těsně před poločasem mohl dát 3. gól Polák, ale po centru Frolky na zadní tyči na míč nedosáhl. O poločase byl v  kabině Mírovky značný "hluk" , ale naštěstí pro domácí se to na place příliš neprojevilo.  V 50. minutě odcentroval z levé strany Kroužek a padající míč před gólmanem hostí chytře tečoval Marek Šemík a bylo prakticky po zápase. Hosté se snažili korigovat výsledek,ale tentokrát celkem spolehlivě pracující obrana domácích je do šancí nepouštěla. Hosté se navíc zbytečně rozptylovali diskusí s rozhodčím a kdo byl přítomen na zápase ví, že mohli dopadnout hodně špatně...... V 65. minutě přišel další nádherný okamžik zápasu. Frolka přímo z rohu trefil zadní tyč a odražený balon se  ještě odrazil od zad brankáře a skončil v bráně. Několik dalších brejků Světlá nevyužila...až přišel závěr. Domácí už asi byli jednou nohou v kabinách. U obou okamžiků se namotal nedůrazný Hradecký a při druhém mu navíc nesmyslným vyběhnutím a podklouznutím "pomohl" Kozelka. Hosté v 90. a v 93. minutě vstřelili 2 góly a Světlá byla ráda, že utkání , ve kterém byla celou dobu lepší, končí. Bylo by dobré body ze zápasů domácích potvrdit venku, tak jdeme na Ransko!