Úvod » O klubu

Světlá: další peníze do sportu

publikováno 12.10.2010 (aktualizováno 14.10.2010)

Nemalé peníze, mnohdy v řádu milionů, ale i několika desítek milionů korun, puštěné do sportovní infrastruktury.

Kabiny FK

Právě tato skutečnost spojuje v letošním roce Tis, Dolní Město, Havlíčkův Brod i Světlou nad Sázavou.

A právě v posledně jmenovaném městě, kde teprve nedávno otevřeli multifunkční sportovní halu, hodlají v modernizaci svých sportovišť pokračovat.

„Devatenáct milionů korun. To je cílová suma, díky které by měla na fotbalovém stadionu ve Světlé nad Sázavou vyrůst nová tribuna pro zhruba dvě stovky diváků, včetně dalšího potřebného zázemí,“ popsal investiční záměr světelský místostarosta Jan Tourek a dodal, že stávající areál po zhruba čtyřiceti letech provozu rychlým tempem dosluhuje.

„Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlásilo zcela nový dotační program. A světelský fotbalový klub by chtěl jeho prostřednictvím získat patnáct milionů korun. Podmínkou pro přiznání dotace je ale finanční spoluúčast samosprávy. V tomto případě jde o zbývající čtyři miliony korun. Zastupitelstvo města už svůj souhlas se spoluúčastí vyslovilo,“ připojila se Lenka Arnotová, starostka města.

V souvislosti s místním fotbalovým areálem připomněla, že stojí v zátopové oblasti řeky Sázavy. „Tato skutečnost už ale nehraje tak významnou roli. Fotbalový stadion už chrání povodňový val,“ připomněla Arnotová.

„Kabiny i tribuna světelského fotbalového stadionu jsou už ve velmi špatném technickém stavu. Myslím si, že klub a diváci z města velikosti Světlé nad Sázavou si určitě lepší fotbalový stánek zaslouží. Kdo sleduje fotbalové dění ví, že například v České Bělé, kde hrají tu nejnižší soutěž, mají zázemí na daleko vyšší úrovni,“ řekl hráč TJ Sokol Havlíčkova Borová Jakub Janáček.

Stejným způsobem zareagoval i stávající kapitán světelského fotbalového týmu Bohuslav Císař. „Dřevěná tribuna, zděné kabiny v opravdu hrozném, skoro až v dezolátním stavu. Nové zázemí potřebujeme doslova jako sůl,“ řekl Císař, který jinak pochválil stávající hrací plochu stadionu. Ta je podle jeho slov na odpovídající úrovni.

„Světlá nad Sázavou ale není jediným místem, kde hráčům a divákům odpovídající zázemí chybí,“ prohlásil předseda Okresního fotbalového svazu v Havlíčkově Brodě Josef Sojka. „Vezmeme–li v potaz týmy z krajských soutěží, obdobně špatně jsou na tom i Přibyslav a Ledeč nad Sázavou,“ konstatoval Sojka.

V Tisu letos zprovoznili novou tribunu pro sto diváků. Postavili ji, včetně dalšího zázemí, za tři a půl milionu korun. „Přestože jde o novostavbu, na povrch vyplavaly dva nedostatky. V prvé řadě projektant nepočítal se sedačkami. Po jejich dodatečné instalaci sedí diváci dost vysoko a nohy mají ve vzduchu. Druhým nedostatkem, který v Tisu museli řešit, byla tepelná a zvuková izolace tribuny, která není z betonu, ale z takzvaného rybičkového plechu,“ uzavřel Sojka.

Připomeňme ještě, že v letošním roce dokončují nový fotbalový areál v Dolním Městě a také to, že zimní stadion v havlíčkobrodské Kotlině disponuje novým osvětlením a vizuální technikou.

Zdroj: Havlíčkobrodský deník