Křikava zdolal Janovice!

publikováno 15.10.2010

Světlá A – Janovice 3:1 (0:1)

Góly: 64., 72., 77. Křikava  – 14. Barák

Sestava Světlá: Koudelka – Dvořák, Čáslavský, Šmíd, Čapek(88. Petřík) – Karel, Pohnětal, Valenta, Závorka (55. Jelínek) – Křikava, Štros (89. Bárta)

Světlá šla do duelu s nejlepším celkem tabulky bez tří důležitých hráčů (Císař a Náděje zranění, Rezek červená karta) a  chtěla obhájit titul neporazitelnosti.

V prvních deseti minutách měli šanci hosté. Padrnos využil zmatku v obraně domácích, po zemi nalil před prázdnou bránu a Šmíd, na poslední chvíli, stačil skluzem vykopnout. To už se ale nepodařilo ve 14. minutě. Opět po chybě tentokrát v levé obraně(Čapek), prošel Barák až do kasy a skóroval na 0:1. Domácí se ale nevzdávali. V 17. minutě Závorka z rohu mířil na Křikavu, ten ale na hlavičku nestačil. A po půl hodině hry, Křikavovu střelu, stačil Koubek vyrazit na roh. Odtud putoval míč, po dohodnutém signálu a následném centru, do vápna, kde byl připraven Šmíd se Štrosem, prosadit se však ani jednomu nepodařilo. Do konce poločasu si obě strany vybojovaly trestný kop, ale nikdo nevyužil příležitosti (viz. Závorka překopl).

Druhá půle patřila dá se říci celá Světlé, nejvíce kanonýrovi Křikavovi. V 64. minutě Karel zařídil roh a sám se ho skvěle ujal. Nacentroval na naběhlého Křikavu, který hlavou vyrovnal na 1:1. Hosté si poté zařídili další trestný kop, ale s ním si bez zaváhání Koudelka poradil. V 72. minutě se zaslouženě ujali domácí vedení. Křikava ze samostatné akce, vystřelil z rohu velkého vápna, a levý bek Černý, chtěl střelu srazit na roh, nakonec nechtěně mířil do vlastní brány 2:1. Již jmenovaný Křikava, v 77. minutě, přidal na své konto další hattrick. Nejdříve vyškolil obranu a nadále jeho přesná střela, z velkého vápna, našla místo v levém dolním rohu brány 3:1. A bylo vymalováno. Janovice, bez zraněného Padrnose, do konce mače už nic nezmohly. Světlá tak může dále pokračovat v neuvěřitelné pohádce o neporazitelných fotbalistech!!!

Obrázky k článku