Staré Ransko - Světlá B 6:2 (2:2)

Góly: Bárta ,Vaňkát

Sestava:  Kozelka - Kastl,Motejl,Kroužek,Čapek - Petřík,Vaňkát ,Hradecký,Pospíchal (70. Šemík Martin)-Šemík Marek , Bárta

Průběh:  0:1,1:1, 2:1,2:2,3:2,4:2,5:2,6:2

Možná to bude znít troufale, ale v první půli to určitě byl nejlepší výkon ve venkovních zápasech, bohužel ve druhé půli odpadla především záloha a přetížená obrana a nejistý gólman znamenal další debakl.  Začátek byl parádní, Svetlá se snažila zlomit venkovní prokletí a tlačila se před bránu. Domácí byli neškodní a v podstatě akorát nakopávali/odkopávali míče směrem dopředu. Hosté se naopak snažili hrát fobal, i když vzhledem k stavu trávníku to byla spíš sebevražda. Nicméně Světlá se dostala lacino do vedení, nepříliš povedený centr Bárty si zmatkující domácí dopravili do vlastní sítě. Pak následovalo několi nadějných útoků a za jejich nedotažení mohl zčásti terén,ale i zbrklost a nedůraz. V té chvíli by se asi nikdo nedivil, kdyby se vedení navýšilo.  Domácí však začali přidávat a byli nebezpeční hlavně při standartkách - auty, rohy, dlouhé nákopy od půlky , to vše bylo v repertoáru domácích díky výrazné výškové převaze. Opticky se tak dostávali do tlaku a zhruba po půlhodině hry se jim podařilo srovnat. Zbytečně ztracený míč na půlce, dlouhý nákop do vápna a hlavičkující domácí útočník...1:1. A za chvíli bylo hůř, domácí kapitán se uvolnil na levém kraji hřiště přes Petříka (asi za přispění nechtěného faulu loktem), následně si v rohu vychutnal Hradeckého a postupně prošel bez větší námahy až na malé vápno a zavěsil.  Je škoda, že se víckrát nepodařilo využít celkem prostupné domácí obrany. Před půlkou si narazil s Bártou míč Vaňkát a nádhernou střelou z 20m vyrovnal. Druhý poločas nemá cenu dlouze rozebírat, záloha domácích po vystřídaní začala výrazně přehrávat tu hostující, kde jediný snese přísnější měřítko Vaňkát. Na bránu hostů se valil útok za útokem. Domácí si začali věřit, začali hrát fotbal, ubylo nákopů a diváci museli být spokojení. Postupně si pohodlně dokráčeli pro výrazné vítezství, hosté vzhledem k nefunkční záloze naopak začali nakopávat, vysoké balony pohodlně sbírali vysocí stopeři, když už se dal míč na zem a podařilo se několik přihrávek za sebou, vzápětí jsme zbytečnou "kličkou navíc" o něj zase přišli.... Za celý druhý poločas přišla jediná kloudnější šance - Bárta hlavou přiťuknul Petříkovi a ten sám před gólmanem netrefil pořádně míč ani bránu. Tak doufejme, že stejně jak úspěšně držíme venkovní sérii, dodržíme i tu domácí.....