Dobytí Janovic pokračuje!

publikováno 02.11.2010 (aktualizováno 10.02.2011)

Speřice – Světlá 1:2 (0:0)

Góly: 90. Strnad – 58. Karel, 80. Křikava

Rozhodčí: Sláma

Sestava Světlá: Koudelka – Císař, Čáslavský, Šmíd, Dvořák - Karel (70. Jelínek), Rezek, Valenta, Pohnětal - Křikava, Štros (58. Závorka)

Po remíze Janovic s Přibyslaví jela Světlá do Speřic s jasným cílem, získat tři body a dotáhnout se tak bodově na Janovice. Ve Speřicích jim hru ztěžoval špatný terén a velikost hřiště, ale i s tímto si druhý celek tabulky musí poradit.

Do úvodu zápasu vstoupili lépe domácí. V 5. minutě se na perfektně kopaný roh protlačil Němec, ale jeho hlavička směřovala pouze do břevna. Hned nato hosté, nevyžili šance z centru Pohnětala na penaltu. A v 18.minutě po přesné přihrávce Císaře, Křikava sám na gólmana z malého vápna, daroval hostům malou domů. Ve 23. minutě musel předčasně odstoupit zraněný kapitán hostů. První půli rozhodčí působili jednostranným dojmem a to pro stranu domácích, fauly na světeláky přehlíželi a mnohem menší oplatné zákroky jim odpískali.

Světlá nepředváděla ve Speřicích žádné zázraky a nedařilo se jim. Ale fotbal se hraje na góly. A ten dali hosté první. V 58.minutě Pohnětal střílel z velkého vápna a jeho střelu vyrazil gólman na Karla. Ten bez váhání smolně střílel do tyče, odtud se míč k němu opět vrátil a Karel už se podruhé nemýlil a dorazil ho do brány 0:1. Ze světeláků se v zápase vyznamenal nejvíce Koudelka, který svými zákroky kazil domácím úsilí na remízu. Pojistku Světlé zařídil v 80. minutě z brejku Křikava  0:2. Pokořit Koudelku dokázal až minutu před koncem spoluhráč Jelínek, který z prudkého centru Strnada z úhlu malého vápna krásným volejem skóroval.

Světlá nakonec přezimuje pouze o skóre pod Janovicemi na krásném druhém místě.

„Takže hoši přeju pěknou rozlučku, samozřejmě hodně jumu :-D, vydařenou zimní přípravu a nejlepší nástup na jaře, aby bylo to první místo konečně!“

Obrázky k článku