Konečně vítězství venku

publikováno 26.03.2011 (aktualizováno 06.04.2011)

Sobíňov - Světlá B 0:1 (0:1)

Góly:  Sobek

Sestava:  Novotný - Vaňkát,Šmíd,Petrus,Petřík- Sobek (85. Šemík Martin),Klbík,Krupička,Muzikář- Pecha,Pirožek (55. Hradecký )

Průběh:  0:0,0:1

Po zimním průvanu v kádru nastoupil k zápasu obměněný tým a zatím se zdá , že změny prospívají. Navrátilci z hostování se uvedli dobře, ještě lépe se pak předvedla nastupující generace, dorostenci,kteří v podstatě zápas rozhodli. Hlavní test však přijde v dalších zápasech se silnějšími soupeři. I když Sobíňov rozhodně nelze podceňovat,jejich hra, převážně vzduchem, na menším hřišti, není příjemná.  Utkání "o 6 bodů" začalo opatrně, domácí balancují na propastí, Světlá je relativně v klidu, ale jisté taky nic nemá. Hra se odehrávala především ve středu hřiště, domácí se dostávali do tlaku po dlouhých nákopech a při standardkách, hosté se snažili o kombinaci. Přibližně od 20. minuty začal tlak Sobíňova sílit a a v bráně hostů se několikrát blýskl dorostenec Novotný. Obrana pustila minimálně 3 x domácí do šance, gólman byl vždy na místě. Na druhé straně udeřilo z čistého nebe. Pecha sice nevyhrál hlavičkový souboj se stopery, ale míč se dostal za obranu a za ním nabíhající ,další dorostenec, Sobek parádně přehodil vybíhajícího gólmana a vstřelil svůj premiérový gól v dospělých. Před poločasem začala hostující záloha vládnout a tlak domácích otupěl. Hra se vrátila do středu hřiště, míč měla především Světlá, ale scházela finální přihrávka, takže nebezpečná nebyla. Po poločase se domácí vrhli za vyrovnáním, snažili se o tlak,ale hostující obrana byla tentokrát pevná a již nepřipustila žádné komplikace. I když..... v 80. minutě "zápasil" s domácím útočníkem velmi nešikovně Petrus a nabídl domácím penaltu. Tu však s přehledem kryl Novotný, který tak zakončil svůj velký den a do bezpečí odkopl vyražený balón Vaňkát. Pak se na hřišti odehrálo několik standardek domácích, spousty nedotažených brejků hostů, břevno po přímém kopu Pechy a nedopískaná penalta za podobný zákrok ve vápně domácích a šlo se do kabin....První výhra venku je cenná, nicméně je třeba potvrdit body i doma.....