Góly: 17., 73. Zabloudil J., 2. Novák, 66. Papež

ŽK: 3 : 2
Rohy: 6 : 9
Diváci: 80

Sestava Světlá: Janota – Dvořák, Tůma, Čáslavský, Náděje – Závorka (46. Jelínek), Pohnětal, Valenta, Karel (81. Petřík) – Štros, Křikava

Že to nebude mít Světlá jako druhý celek tabulky na pelhřimovském revíru lehké, bylo jasné hned v úvodu hry. Už ve druhé minutě se ukázal nejmenší hráč na place domácí Novák. Z výborně kopnutého prudkého rohu se prosadil hlavou a hostům vytřel zrak. Hra měla dramatický sled a o gólové šance rozhodně nebyla nouze. V 17. minutě domácí Hurda šikovně uhrál penaltu, když ho Dvořák při kličce srazil. Penalta byla svěřena Hovorkovi. Ten ale trefil tyč a obrana hostů spala, proto byli potrestáni dobíhajícím J. Zabloudilem, který bez problémů zvýšil na 2:0. Další zamrazení v zádech měli hosté ve 23. minutě. Závorka chybně za velkým vápnem zahrál rukou a Papež z trestňáku napálil pravou tyč. Ve 26. minutě po faulu na hostujícího Štrose, vyslal Tůma Křikavu, ten byl v zápětí faulován a opakovala se tatéž penaltová situace s výjimkou toho, že ani jeden rozhodčí nereagoval a pokračovalo se ve hře. Ve 33. minutě Závorky plachtící centr z dálky skončil na břevně brány a dobíhajícímu křikavovi se nepodařilo překonat mladičkého gólmana domácích M. Zabloudila. Do konce poločasu byly k vidění tři šance. Nejdříve ze strany hostů, kdy Karel mířil vedle brány. Minutu na to si Hurda opět pohrál s obranou hostů a zakončil ránou nad bránu. A naposledy hrozil Křikava, ale gólman domácích si s ním i s dorážejícím Karlem s přehledem poradil.

Druhou půli se nadále hrála na obou stranách otevřená hra. Dokonce i hosté se ve 47. minutě po faulu na Štrose dočkali penalty. Ale smůla se hostům opravdu lepila na paty. Na penaltu byl vyslán Valenta, mohl navýšit stav a předurčit jiný výsledek zápasu, ale nestalo se tak. Jednoduchou placírkou nechal znovu vyniknout gólmana Zabloudila, který výborně vystihl směr k pravé tyči a míč vyrazil do hry, hosté se nezmohli ani na dorážku a balón putoval do autu. V 51. minutě vyrazil Křikava sám na kasu domácích, šikovně obhodil gólmana, ale Čmucha na poslední chvíli zasáhl a vykopl míč mimo bránu. I když hosté oproti domácím kazili většinu rohů i trestných kopů. Jeden roh stojí za zmínku a to z 52. minuty. Karel směřoval míč na zadní tyč, kam si naběhl Tůma a hlavičkoval pouze do břevna. Sedm minut poté si znovu jednoduše prošel Hurda obranou hostů, jen ta koncovka se mu ne a ne vydařit. V 61. minutě podcenil Jelínkovu nechtěnou malou domů domácí gólman, míč mu podklouzl mezi nohama a stačil ho chytit až za brankovou čárou. Rozhodčí ale nedopřáli Světelákům ani snížit stav na 1:2, protože pomezní nebyl připravený, stál před půlící čárou a jasný gól nemohl neviděl. V 66. udeřili znovu domácí, Papež po přesné přihrávce se ocitl sám před Janotou a v pohodě po zemi zakončil. Poslední ránou pro Světlou byl gól v 72. minutě na 4:0. Karel domácím zařídil trestný kop a toho se ujal nejlíp jak mohl J. Zabloudil. Prudkou střelou vymetl pavučinu v levé šibenici Janotovy brány. Do konce zápasu se hosté zoufale a všemožně pokoušeli zakončit a zlepšit alespoň jedním gólem výsledek, ale všechno bylo marné a tak si domácí obhájili čisté konto.