V derby zůstaly tři body v Ledči!

publikováno 21.04.2011

Ledeč A - Světlá A  1:0(0:0)

Gól: 63. Kalivoda.

Rozhodčí: Šimák.

ŽK: 2:1 (Příhoda, Pajer; Císař)

Diváci: 320.

Sestava Ledeč: Vitiska – T. Geher, Šťastný, Hauser, Příhoda – Pajer (90. Matějka), M. Geher, Kalivoda, Janů – Kavka, Hoffmann (89. Převor). Světlá: Janota – Náděje, Tůma, Čáslavský, Císař - Karel, Pohnětal, Valenta (69. Sobek), Jelínek (80. Dvořák) – Štros, Křikava

Třetí zápas venku a Světelákům se nepodařilo překonat smůlu v koncovce. I přes to, že v Ledči měli více šancí a působili fotbalovějším dojmem nevyhráli, fotbal se nehraje na krásu a bohužel ani na počet šancí, ale na góly a ten stačil Ledči pouze jeden. Ledečáci zahráli chytře, z jejich strany to byl spíše více defenzivní fotbal s čekáním na rychlé brejky, které jim vycházely a nakonec se jim tato taktika vyplatila.

Světlá mohla vést hned ve 3. minutě zápasu. Jelínek centroval zprava od rohového praporku na Křikavu, ale jeho střela našla pouze tyč Vitiskovy brány. Ve 14. minutě vyrazil Vitiska Valentovu střelu a hned na to hrozil domácí Kavka z brejku. Janota střelu vyrazil a dobíhající Císař uklidil míč na roh. V 16. minutě byla na straně hostů jasná penaltová ruka ve vápně, ale tu rozhodčí přehlédli. Pohnětal ve 27. minutě sám vyrazil mezi beky hostů s přehledem si je obehrál a se stejným přehledem zakončil nad kasu. Deset minut poté šel opět sám na Janotu Kavka, ani tentokrát se mu nepodařilo skórovat a daroval Janotovi malou domů do náruče.

Druhou půli začali opět lépe hosté, ale jejich snahu skórovat Vitiska úspěšně mařil. To se ale na straně druhé v 63. minutě nepodařilo Janotovi, když se špatně pohlídaný Kalivoda po rohu prosadil hlavou. V 81.minutě měl na noze vyrovnávací gólovku Křikava, ale z malého vápna šanci zahodil. Tečku derby dodal v minutě nastavení Tůma, když z trestného kopu prudkou střelou vyslal poslední naději Světlé nad bránu.

Obrázky k článku