První výhra venku

publikováno 03.05.2011

PŘIBYSLAV – SVĚTLÁ 1:2 (0:0)

Góly: 87. Kalenda - 76. Křikava, 86. Štros

Rozhodčí: Beneš

Sestava Přibyslav: Matějka – Bárta, Svoboda, Krčál, Smejkal (62. Pochop) – Strašil, Němec, Škacha, Vykoukal – Votava (68. Kalenda), Musil. Světlá: Janota – Náděje (64. Dvořák), Čáslavský, Valenta, Císař - Karel (83. Sobek), Tůma, Pohnětal, Jelínek - Křikava, Štros (87. Dibelka).

Za smůlu z předchozích venkovních zápasů např. v Pelhřimově nebo Ledči se na Světlou konečně usmálo štěstí. Oddálili se o devět bodů nad třetí místo, které zaujímá se 33 body Chotěboř a ztrácí šest bodů na Janovice.  Zápas nabíral na dramatičnosti, hrálo se ze strany na stranu a diváci neměli nouzi o dobrou fotbalovou podívanou.

První půli působila Světlá jako lepší celek. Až na několik nedokončených šancí a střel mimo bránu byly k vidění pouze dvě gólové příležitosti a to ze strany hostů. Ve 28. minutě dal Císař načasovaný pas na Křikavu a ten z úhlu nalil před kasu Štrosovi, ale domácí gólman Matějka jeho střelu vyrazil a míč putoval zpět na Křikavu od něj opět na Štrose a do autu. Hosté znovu zahrozili ve 38. minutě, když Jelínek dal prudký centr před bránu, domácí obrana zachybovala a ze zmatku balón doputoval k Císařovi, ten bez váhání z první vystřelil a Matějka stačil míč nohama vyrazit mimo nebezpečí.

Po pauze začali svižně domácí a postupně jejich tlak sílil. První šance se dočkali hned ve 47. minutě. Krčál z trestného kopu napálil zeď a odražený balon se dostal na šestnáctku ke Strašilovi, ale jeho střela mířila vedle Janotovy brány. Ukázkovou akci v 56. minutě předvedli opět domácí. Mladík Škacha se uvolnil a ocitl se sám před Janotou na velkém vápně, šikovně ho dloubákem přehodil, ale štěstí bylo i tentokrát na straně hostů a míč skončil na břevně. V 64. minutě musel po dobrém výkonu předčasně vystřídat, kvůli zranění, bek hostů Náděje. V 68. minutě zneškodnil Matějka střelu Křikavy a tři minuty poté se ukázala znovu Přibyslav. Krčál hodil dlouhý aut na Strašila, ten si smolně šlápl na míč a akci tak musel zakončit samotný strojvůdce Krčál. Gólman hostů Janota se ale ukázal již druhý zápas jako opora týmu a jeho dělovku z velkého vápna vytečl nad kasu. Opět se ukázalo známé pořekadlo nedáš dostaneš. V 76. minutě připravil Tůma Křikavovi loženku. Jinak neviditelný Křikava se ukázal v pravou chvíli, ukázkově obhodil Matějku a dostal Světlou do vedení. Další gólovou příležitost hostům zařídil znovu Tůma a to v 86. minutě. Přesnou přihrávkou našel Štrose, který z velkého vápna perfektně zatočil míč do pravého dolního rohu Matějkovy brány. Domácí i přes stav 0:2 nevěšeli hlavy a ukázali, že umí bojovat do posledních minut mače. V 89. minutě zdramatizoval utkání Kalenda, když se ocitl sám před Janotou a po centru Strašila z levé strany od rohového praporku bez problémů zakončil 1:2! V poslední minutě nastavení se Světlá pořádně zapotila. Nejen že dostal žlutou kartu Janota, ale Dvořák zařídil hostům roh. Ale Janota s přehledem bezpečně chytil míč do náruče. I přes tlak a snahu skórovat se domácím nepodařilo vyrovnat a hosté si tak odvezli cenné tři body.