Přestřelka skončila překvapením

publikováno 28.05.2011 (aktualizováno 29.05.2011)

Mírovka -  Světlá B  4:5(2:2)

Góly: Kořínek,Sobek,Bárta,Valenta,Čihák

Sestava:  Novotný - Černý (75. Valenta) ,Motejl,Pecha,Karel - Kořínek,Hradecký,Dibelka,Sobek- Čihák,Bárta Tomáš (90. Bárta Pavel)

Průběh:  1:0,2:0,2:1,2:2,2:3,3:3,4:3,4:4,4:5

Tak to se tedy povedlo.... K zápasu z různých důvodů nemohlo nastoupit 14 hráčů, přesto se podařilo poslepovat tým, který bojoval až do konce a zaslouženě, byť hodně překvapivě, přivezl 3 body.  Do zápasu musel od začátku téměř padesátiletý Jirka Černý, na lavičce pak "číhal" jako jeden ze dvou náhradníků 57-letý Pavel Bárta. Zápas světelských dorostenců se hrál o kousek dál v Lípě již od 14.00, takže si hosté přivezli těsně před zápasem ještě 3 dorostence,kteří tak odehráli s malou přestávkou víc než 180 minut. Nejmladšímu z nich bylo 16 let, takže jsme v posledních minutách měli soubor, kde věkový rozdíl nejstaršího a nejmladšího hráče činil 41 let.... Přesto na hřišti Světlá od začátku dominovala. Hrála pohledný fotbal, držela balón na zemi a domácí působili hodně zaskočeně. Vůbec neudrželi míč a na jejich branku se hrnul útok za útokem. Jenže zkušené hostující obraně se domácích zželelo a darovali jim 2 góly - nejdříve Pecha poslal pomalou malou domů a odkopávající Novotný trefil domácího útočníka a od něj se míč odrazil do brány. O pár minut později pak tak dlouho váhal Motejl s míčem,až o něj přišel a domácí útočník bez větších problémů skóroval. Hrálo se prakticky pouze  na domácí bránu a přesto hosté prohrávali 2:0. Pak  však vybojoval míč v rohu Sobek (předtím zazdil minimálně 2 tutovky) a centrem našel hlavu Kořínka, který vstřelil svůj premiérový gól. A těsně před poločasem opět Sobek napřáhl z 20 m a nedal gólmanovi šanci, 2:2. Do druhého poločasu Světlá vstoupila stejně a soupeře stále přehrávala. Asi v 55. min. přišel faul na vápně opět na Sobka, Čihák poslal na bránu skákavou střelu,kterou gólman neudržel a Bárta dorazil - 2:3. Jenže téměř z rozehrávky  domácí vyrovnali. To je nastartovalo, Světlá začala příliš nakopávat a domácí byli ve hře. V 75. minutě přišel posílit ochablou zálohu Valenta,který téměř vzápětí zazdil gólovku , když mu míč jako na podnose na penaltu předložil Bárta. V 80. min. to však po prudkém centru a teči na přední tyči bylo 4:3 pro domácí. Hosté si naštěstí uvědomili, čím domácí přehrávali a začali zase kombinovat. Výsledkem byl tlak přetavený v góly. Nejdříve v 85. min na vápně zpracoval míč Bárta a přiťuknul Valentovi, který výstavní bombou srovnal. Hosté byli spokojeni s remízou a tak chystali v 90. min taktické střídání. Bárta odešel na druhou stranu hřiště, "pod trať" , aby svým odchodem nahnal nějaké sekundy. Domácí to nechali bez povšimnutí a udělali špatně. K Bártovi se dostal odkopnutý míč, ten kousek popošel a pak posadil míč na hlavu rozeběhnutého Čiháka (symbolika - Čihák na místním hřišti vyrůstal...) , který se nemýlil!  Pak již jen ono taktické střídání a nečekané vítězství bylo na světě.