Opět přestřelka, tentokrát bez výhry....

publikováno 04.06.2011 (aktualizováno 09.06.2011)

Světlá B . Staré Ransko  2:3(1:2)

Góly: Dibelka,Bárta

Sestava:  Novotný - Černý (46. Krupička) ,Motejl,Pecha,Karel (70. Petřík) - Vaňkát,Hradecký,Dibelka,Sobek- Šmíd,Bárta

Průběh:  1:0,1:1,1:2,1:3,2:3

Nikdo nemůže říct, že by na utkáních světelského Béčka padalo málo gólů a byla nuda.... Celkem jich za sezonu zatím bylo 117 , což je slušný průměr téměř 5 ti gólů na zápas. A průměr to byl i tentokrát, bohužel v prvním poločase i herní. Ransku se do vyšší soutěže nechce, Světlá hraje střed tabulky, takže šlo maximálně  o ty góly. A podle toho to vypadalo, pomalé tempo prvního poločasu v dusnu nudilo. Domácí mužstvo šlo do vedení ve 20.min po střele Dibelky, kterou gólman hostů nepochopitelně propustil. Na chvilku to vypadalo, že s Ranskem bude zle, Světlá jakoby tlačila, ale při náznacích šancí selhávala. Dvakrát se pěkně kolem obránců protáhl Šmíd, ale jeho přihrávky šly na nohy hostů. Ti se oklepali a postupně přebrali otěže zápasu.Navíc světelská obrana, jak je v této sezóně typické, pomohla hostům na nohy. Zvláště druhý gól - hostující hráč v poklidném tempu obklopen třema zadákama prošel  od rohového praporku na malé vápno a tam s pomocí Motejla od brankové čáry (!) skóroval... Druhý poločas pak hra domácích zrychlila, míč se začal pohybovat především po zemi , navíc ztuhlou zálohu rozpohyboval příchozí Krupička a Světlá rázem vévodila. Na branku Ranska se valil útok za útokem, ale bohužel drtivá většina zakončení šla mimo tyče. Přibližně v polovině druhého poločasu z ojedinělého protiútoku hosté zvýšili na 1:3. Domácí se nechtěli vzdát, Šmíd na polovině převzal míč a nezadržitelně prorazil přes 3 hráče hostů až do vápna a předložil Bártovi - 2:3. To bylo asi 15 min před koncem zápasu. Zbytek zápasu se odehrál u vápna Ranska, ale z nadějných pozic se již domácím nepodařilo vyrovnat.