Utrpěná výhra!

publikováno 01.09.2011

Světlá A – Humpolec B  1:0 (1:0)

Gól: 10. Křikava

Rozhodčí: Sochor, Škorpík, Zadina

Del.: Petřivý

Sestava -Světlá n. S.: Janota – Dvořák, Valenta, Čáslavský, Císař – Jelínek (65. Čuřík), Tůma, Pohnětal, Karel (53. Štros) –Křikava, Rezek (83. Muzikář), FK Humpolec: Padrnos  – Krejčí, Tesař, Alenka, Metál – Málek, Novák, Prokop, Chlád – Pícha, Beránek

Průběh hry vypovídá už z nadpisu. Sice domácí začali lépe akcí ve 2. minutě, když Křikavu vychytal Padrnos. A poté se v 10. minutě dostali do vedení. Po trestném kopu Tůmy na zadní tyč se prosadil hlavou Křikava 1:0. Dále bylo do konce půle k vidění ještě pár nedotažených šancí (Jelínek hlava) a trestných kopů (Tůma, Křikava). Ve 37. minutě vyslal Rezek prudký centr na Křikavu, ale ten kasu přestřelil. Pět minut na to se opakovala ta samá situace, tentokrát Křikava zakončoval hlavou, ale opět marně. Největší šanci měli hosté ve 44. Minutě. Pícha zprava nacentroval přesně na Alenku a ten hlavou mířil pouze do gólmana Janoty.

Po výměně stran, i když ani před ní to vůbec nebyl divákům oku lahodící fotbal. Domácí se trápili a nemohli navýšit skóre, tak aby se uklidnili a začali trošku hrát, hosté se zase usilovně snažili obhájit alespoň remízu. Padesátá minuta patřila Pohnětalovy, sám vymotal obranu hostů a vystřelil z velkého vápna. Bohužel míč putoval do tyčky a dále do náruče Padrnose. V 67. minutě se znovu zkoušel prosadit Křikava střelou z voleje. V 72. minutě to zkoušel pro změnu Tůma prudkou střelou do gólmana Padrnose, trestným kopem a v 75. minutě po centru Valenty poslal míč na roh. Zamrazení v zádech hostům i domácím přišlo v 85. minutě. Vystřídaný Muzikář vyslal téměř dokonalou střelu vedle pravé tyče Padrnosovy brány. Hosté hrozili ještě těsně před koncem zápasu hlavičkou Píchy.

Ku obrovskému štěstí se domácím podařilo uhrát tři cenné body, ale jejich výkon si vůbec nezaslouží pochvalu!